Українська мова 2 клас - М.С. Вашуленко - 2012 рік

ТЕКСТ

 

§17 Типи текстів

 

220. Попрацюйте разом! 1. Прочитайте тексти і подумайте, що в них спільного і що — відмінного.

1. Хто там стрибає між кущами? Та то ж заєць шукає собі куточок для відпочинку! Стрибнув він до молодої дикої груші, погриз трохи кори і прямо до пенька. Вирив собі ямку під пеньком, ліг і задрімав (Олександр Копиленко).

2. Заєць — дика тварина. Шубка у нього влітку сіренька, а взимку — біленька. Звірок має довгі вуха і трохи розкосі очі. Передні лапки у нього коротші, а задні — довші. Ця тваринка дуже полохлива.

3. Чи замислювалися ви над тим, чому заєць на зиму змінює колір свого хутра? Він на зиму одягає білу шубку для того, щоб на снігу бути непомітним для тих» хто на нього полює.

Візьміть до уваги! Усі три тексти про зайця.

У першому тексті розповідається про те, як заєць знайшов собі місце для відпочинку і задрімав. Це —текст-розповідь.

У другому тексті описано зовнішній вигляд та особливості поведінки звірка. Це — текст-опис.

У третьому тексті висловлюється міркування про те, чому заєць на зиму змінює колір свого хутра. Це — текст-міркування.

2. Спишіть друге речення тексту-міркування. Подумайте, яким словом можна замінити слово він.

3. Поділіть слово заєць на склади.

Назвіть букви в другому складі.

221. 1. Прочитай текст.

Уже блищить на сонці сніг. Лише горобина в червоному вбранні. Щодня прилітав до неї пустотливий снігур поласувати смачними ягодами. Сяде на гілочку в гущавині і дзьобає. А щоб не забруднитися ягодами, він почепив собі на груди червоний фартушок.

2. Це розповідь, опис чи міркування? Доведи свою думку.

3. Спробуй скласти текст-опис про снігура або текст-міркування «Чому ця пташка так називається?!" (за вибором). Запиши складений текст.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.