Українська мова 2 клас - Н.В. Гавриш - 2012 рік

Уроки 101-102. У світі слів. Повторення


ЧОМУ ТАК ГОВОРЯТЬ?

Соломонове рішення - дуже мудре рішення чи судження.

У Біблії є розповідь про царя Соломона, який володарював у Ізраїлі. Згідно з легендою, одного разу перед ним з’явився Бог і пообіцяв виконати будь-яке його прохання. Соломон попросив мудрості. Бог наділив його мудрістю, умінням розуміти мову птахів і звірів, а також дав йому багатство. Звістка про це облетіла світ.

Одного разу до царя прийшли дві жінки з проханням розсудити їх. У них народилися діти в один день, але в однієї малюк помер, а вона так хотіла мати дитину, що вкрала її в іншої жінки. Цар Соломон вислухав обох жінок і наказав принести меча. «Розітніть дитя навпіл і віддайте одну половину одній жінці, а другу - іншій». Одна жінка стала прохати царя віддати дитину іншій жінці, але тільки не вбивати малюка. А друга сказала: «Розтинайте». Тоді цар показав на першу жінку й промовив: «Віддайте їй дитину. Вона її матір». Слава про мудрість царя Соломона дійшла й донас через вираз соломонове рішення.

Після дощичку в четвер - невідомо коли або ніколи.

Наші пращури особливо вшановували продавнього бога Перуна - бога грому й блискавки. За повір’ями, днем Перуна був четвер, тому саме в цей день йому молилися про дощ. Але під час посухи ці молитви лишалися непочутими й не допомагали. Тоді й народився вислів після дощичку в четвер, який стосується всього, що не виправдовується й навряд чи коли виконається.

-    Запитай у батьків, чи знають вони, що означають вислови соломонове рішення, після дощичку в четвер. Якщо ні, то поясни їм їхнє значення. Чи чув ти ці вислови раніше? Звідки можна дізнатися про значення слів і висловів?

Запам’ятай!

Російською мовою

Українською мовою

властвовал

володарював

вряд ли

навряд чи

просьба

прохання

весть

звістка

дождик

дощик

молния

блискавка

засуха

посухаPersonalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити