Українська мова 2 клас - Н.В. Гавриш - 2012 рік

Урок 60. Знати і вміти - за плечима не носити


Поміркуй! Чому так кажуть: «Чого навчився, того за плечима не носити»?

ПОВЧАННЯ ВЕЛИКОГО КНЯЗЯ

В історії України був славний князь київський Володимир Мономах, який зробив багато великих і добрих справ. Він залишив «Повчання дітям», у якому навчає поважати старших, оберігати слабких та працювати на користь своєї держави. Прислухайся і ти, друже, до порад мудрої людини.

«Пам’ятайте, мудрих слід слухати, старшим коритися, з рівними і молодими дружити. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато.

Старших шануйте, як батька, а молодих, як братів. Не минайте ніколи людини, не привітавши її, і добре слово їй мовте. Що вмієте, того не забувайте, а чого не вмієте, того навчайтесь, - як батько мій (великий князь Ярослав Мудрий), дома сидячи, знав п’ять мов, через те й честь йому була в інших країнах. Добро своєю рукою сіючи, не лінуйтесь ні на що хороше, і хай не застане вас сонце в постелі».

-    Які якості людини князь Володимир вважав найголовнішими? Яких правил спілкування слід дотримуватися? Поясни, як ти розумієш останнє речення.

Продовж речення. Я хочу дізнатися про… Я хочу навчитися… Я мрію про…

Добре того вчити, хто хоче все знати. Не кажи - не вмію, а кажи - навчусь.

Запам’ятай!

Російською мовою

Українською мовою

польза

користь

советы

поради

позорить

ганьбити

жить в мире

жити в злагоді


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити