Українська мова 2 клас - Н.В. Гавриш - 2012 рік

Урок 78. Скринька цікавинок


КІТ ЧУДИЛО

До нас приблудилося кошеня, і ми взялися його вчити, але як треба - не знали, то вчили його по-собачому.

- Ляж! - і котик лягав і дивився на нас, що ми йому дамо за це.

- Уперед! - і котик біг уперед що мав сили.

- Назад! - і котик вертався до нас. Тоді ми йому давали трішки сиру або риб’ячу голову. Так ми і вивчили його по-собачому. Зробили йому нашийничок зі старого ремінця, і став він зватись Чудило.

Так і бігав за нами кіт Чудило, немов собачка. Тільки не скрізь. У річку не ходив. Ми купаємося, а він сидить на березі, чекає. Ми - до човна, а він не хоче, нявчить, бігає берегом, а до нас не допливе. Не люблять коти мокрого!

Одного разу поїхали ми човном вудити рибу. Кіт дійшов з нами до берега, у човен не поліз. Вибрався на дошку, що над водою, та й задрімав на сонечку.

А ми наловили багато верховодок у здоровенний синій глек і попливли човном додому. Прокинувся кіт Чудило, протер лапками очі й дивиться, чи не привезли ми йому чогось смачненького. Полазив у нас по плечах, по кишенях - немає нічого. Тоді як глянув у наш глек, так і закам’янів: рибок у глеку так рясно, що й води не видно; плавають, плавають, одна на одну налазять. Крутився кіт, крутився, поближче до них нахилявся - дістати хотів. Та й шубовсть у воду! Заметушився, заборсався, забився у воді - аж глек ходором ходить. І не вистрибує. Уже ми хотіли його рятувати, коли вилазить! Мокрий, сердега, нечепурний, ніби цілу ніч під дощем був, але рибка в зубах. Виліз, рибку поклав долі, обтерся, облизався й почав їсти. Рибку з’їв, облизався - і знову в глек поліз. Отак і привчився кіт Чудило до мокрого й потім охоче рибалив з нами на човні (За Майком Йогансеном).

-    Як діти навчали кота? Чому кіт не ходив з дітьми на річку? Як повів себе кіт, коли угледів рибок у глеку? Що видалося тобі найцікавішим у цій оповіді про кота? Пригадай цікаву історію про своїх домашніх улюбленців.

Цікавинка, оповідання, диво, чудовий.

Запам’ятай!

Російською мовою

Українською мовою

кувшин

глек

карман

кишеня

вкусненькое

смачненьке

наклониться

нахилитися


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити