Українська мова 2 клас - Н.В. Гавриш - 2012 рік

Урок 79. Багато в світі є чудес


Відгадай загадку.

Вірно людям я служу,

Їм дерева стережу.

Дзьоб міцний і гострий маю,

Шкідників ним добуваю.

Які склади «загубилися» в словах?

Со_ко, гніз_ко, си_ка, _тел, _ва, _бур.

Прочитай цікаву історію про винахідливість птахів.

ДЯТЕЛ

Дятел на вигляд короткий: адже хвостик у нього маленький. Летів, насадив на дзьоб велику ялинкову шишку. Сів він на березі, де в нього була майстерня для чищення шишок. Пробіг вгору по стовбуру із шишкою у дзьобі до знайомого місця. Раптом бачить, що в розщелині, де він защемляєшишки, стирчить розібрана і не скинута шишка, а нову шишку нікуди дівати. І горе яке! - нічим скинути стару: дзьоб же зайнятий.

Тоді дятел вчинив саме так, як зробила б людина: нову шишку притиснув грудкою до дерева, звільнивши таким чином дзьоба, і дзьобом же швидко викинув стару шишку. Потім нову вклав у свою майстерню і застукав.

Такий він розумний, завжди жвавий і діловий (Михайло Пришвін).

Для чого дятлу майстерня? Як дятел чистить шишки? Як учинив птах у складній ситуації?

ПОВЕРХИ ЛІСУ

У птахів і звірів у лісі є свої поверхи: миші живуть у коренях - у самому низу; різні пташки, наприклад соловей, в’ють свої гніздечка прямо на землі; дрозди - ще вище, на чагарниках; дуплині птахи - дятел, синички, сови - ще вище; на різній висоті по стовбуру дерева і на самій верхівці селяться хижаки: яструби та орли. Отже, у звірів і птахів не як у нас у хмарочосах: у нас завжди можна з кимось помінятися, у лісі кожна порода живе неодмінно на своєму поверсі (Михайло Пришвін).

-    Чому оповідання має таку назву? Хто з птахів займає який поверх у лісі?

Чудо, дивина, цікавинка, казка.

Запам’ятай!


Російською мовою

Українською мовою

вдруг

раптом

еловая

ялинкова

мастерская

майстерня

этажи

поверхи

заросли

чагарники


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити