Українська мова 2 клас - Н.В. Гавриш - 2012 рік

Урок 82. Наші помічники


-   Розкажи, хто як допомагає людині.

Собака…, кінь…, корова…, слон…, верблюд…, кіт., віслюк.

-   Розкажи, які професії опанували собаки.

ПРОФЕСІЯ РЯТІВНИК

Собаки сенбернари прославилися тим, що врятували багатьох людей від замерзання. Назва породи походить від назви монастиря Сен -Бернар,який було збудовано на одному з перевалів Альпійських гір. Ченці цього монастиря розводили собак і навчали їх рятувати замерзлих подорожніх. Якщо сенбернар знаходив заметеного снігом мандрівника, то стрімголов мчав у монастир і приводив із собою монахів.

Один собака за кличкою Барі навіть увійшов в історію. Йому поставили пам’ятник. За дванадцять років служби в монастирі він урятував сорок чоловік.

Якось Барі знайшов змерзлу дитину. Він відчув, що вже пізно бігти до монахів. Собака почав лизати дитину гарячим язиком і зігрів настільки, що дитина очуняла. Ласкою цей величезний пес переконав дитинча сісти йому на спину й притьмом помчав до монастиря. За цей випадок і поставили пам’ятник відважному собаці (За Олексієм Губком).

-    Яку професію людей опанували собаки? Як Барі врятував дитину? Як люди вшанували пам’ять про Барі?

У світі бракує на всіх доброти, бо є безпритульні собаки й коти.

Запам’ятай!

Російською мовою

Українською мовою

замёрзшая

замерзла

очень быстро

притьмом

спасать

рятувати

пришёл в себя

очуняв

убедил

переконав

монахи

ченці


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити