Українська мова 2 клас - Н.В. Гавриш - 2012 рік

Урок 97. Літо-літечко


ЛАСТІВКА З ПЕРЕБИТИМ КРИЛОМ

Після гарячого літнього дня загриміла гроза. Пішла злива. Вода залила ластів’яче гніздо, що приліпилося до стіни старої повітки*. Розвалилося гніздечко, повипадали пташенята. Вони вже вбралися в пір’ячко, але ще не вміли літати. В’ється ластівка над дітками, кличе їх під кущ заховатися.

Кілька днів жили пташенята під кущем. Ластівка носила їм їжу. Вони збивались докупи і чекали маму.

Ось уже четверо діток навчились літати й порозлітались. А одне сидить, не може здійнятись. У нього перебите крило. Як випало з гнізда, покалічилось.

*  Повітка - приміщення для утримання свійських тварин.

До осені жило поранене пташеня під кущем. Його доглядала мати. А коли настав час відлітати в теплий край, ластівки зібралися чималим табунцем, сіли на кущ, і довго чулося тривожне попискування.

Відлетіли пташки в теплий край. Зосталася молода ластівочка з перебитим крильцем. Я взяв її і приніс додому. Вона довірливо притулилась до мене. Я посадив її на віконце. Ластівка дивилася в синє небо. Мені здалося, що в неї на очах тремтять сльози (Василь Сухомлинський).

-    Що трапилося з ластівчиним гніздом? Де опинилися ластів’ята? Як мати доглядала поранену пташечку? Як людина допомогла ластівці?

Додай слово за римою.

Серед літа, мов пір’їнки,

Стиха падають сніжинки.

Під віконечком у Олі

Цвітом вкрилися.

Червень - це черешні,

стиглі, соковиті,

це - червоні вишні,

солодом налиті.

Запам’ятай!

Російською мовою

Українською мовою

пёрышки

пір’їнки

птенцы

пташенята

пораниться

покалічитися


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити