Українська мова 4 клас - Л.О. Варзацька - Богдан - 2015 рік

ПРИКМЕТНИК

§ 29. Вимова та написання закінчень -ій у прикметниках жіночого роду в давальному і місцевому відмінках однини

Вишита сорочка, як душа моя ...

Євген Безкоровайний

258. 1. Прочитай поетичні рядки. Яке значення має для українців вишита сорочка?

Вишита сорочка, як душа моя,

веселково сяє, радістю буя.

Хрестиком — узори, гладдю — кольори,

бо найкраща в світі, що не говори.

Євген Безкоровайний

2. Випиши слово сорочка з прикметниками, з якими воно пов’язане. Постав їх у форму давального і місцевого відмінків. Виділи закінчення. Який висновок можна зробити?

259. Запиши слова і речення. У реченні підкресли прикметник. Визнач його рід, число, відмінок. Виділи закінчення.

У народній вишивці майстрині втілюють власні переживання.

260. Запиши подані словосполучення в давальному та місцевому відмінках однини. З двома із них склади і запиши речення. Виділи закінчення прикметників.

 Музична школа, осіннє небо, рідна земля, дитячий майданчик, синє море, народна вишивка.

Прикметники жіночого роду в давальному і місцевому відмінках однини мають закінчення -їй: молодій, м’якій, у давній, у дорогій.

261. Спиши речення, вставляючи пропущені закінчення. Визнач відмінок прикметників. Як можна розрізнити форми давального і місцевого відмінків?

1. Я тут живу, на добр., цій землі, де йдуть дощі та дозріває колос. 2. Моя хата в подільському житі, просто неба, на чорн.. землі. 3. Я тут зросла. В маленькому селі та при квітуч.., гомінк.. долині. 4. В захмарен.. сині і вчора, і нині мелодії дивні звучать (3 творів Ганни Чубач).

 262. Спиши речення, вставляючи пропущені закінчення прикметників. Визнач відмінок прикметників.

1. На крислат.. яблуні повільно наливаються соком плоди. 2. Крапельки роси діамантами розсипалися на ніжн.. голівці троянди. 3. Хочеться подякувати полтавськ.. землі за чарівну красу, за щедрі врожаї.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.