Українська мова 4 клас - М.Д. Захарійчук - Грамота - 2015 рік

ПРИСЛІВНИК

Прислівники, близькі й протилежні за значенням

391.  Прочитайте загадки. Відгадайте їх.

1. Удень у небі гуляє, а ввечері на землю сідає. 2. Улітку одягається, а взимку одежі цурається. 3. Хто це літає, що зверху чорне суконце, а знизу біле полотенце?

4klas_2.files/image156.jpg

•  Спишіть загадки. Підкресліть прислівники з протилежним значенням (антоніми). Підкресліть дієслова, з якими зв'язані прислівники. Поставте питання від дієслів до прислівників.

392.  Прочитайте текст.

Рішуче й упевнено крокує весна-красуня з блакитними очима, устеляє шляхи-дороги різнобарв'ям. Скрізь ожило птаство, кругом забриніла музика звуків. А сонце радісно й весело сміялося з блакиті.

Раптом обізвався грім, несподівано прокотився ясним небом. Рясно й щедро полився співучий дощик. Земля спрагло, жадібно пила теплу воду. Весна! (За Євгенією Ясельною).

• Спишіть перший абзац тексту, підкресліть прислівники-синоніми. Поставте питання до прислівників.

393.  Прочитайте фразеологізми.

Працює як сонна муха. Знає як свої п'ять пальців. Дав як кіт наплакав. Мчати як стріла. Лягати разом із курми. Як сніг на голову. Ні сіло, ні впало. Як грім з ясного неба.

• Замініть фразеологізми прислівниками-синонімами. користуючись довідкою.

Довідка повільно, мало, добре, швидко, рано, раптово, несподівано, зненацька.

• Доберіть до виділених прислівників антоніми. Позначте їх будову.

394. Спишіть другий абзац вправи 392. Підкресліть прислівники-синоніми й антоніми. Доповніть текст власними реченнями.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.