Підручник українська мова 5 клас

УРОКИ РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ

 

Тема 12. ПИСЬМОВИЙ ТВІР-ОПИС ПРЕДМЕТА В ХУДОЖНЬОМУ ТА НАУКОВОМУ СТИЛЯХ

 

ПРИГАДАЙМО. Які особливості опису предмета? З якою метою створюють художні описи?

513 Прочитайте опис олівця. У якому стилі складено це висловлювання? Обґрунтуйте свою думку. Порівняйте цей опис з описом цього предмета, поданим у вправі 509.

Олівець - це предмет першої потреби. Він призначений для писання, малювання, креслення. Складається олівець із графітного стержня, вміщеного в дерев’яну оправу. Олівець легкий, тонкий, зручний для користування. Оправу зроблено з м’якого дерева, вона має форму циліндра діаметром до семи міліметрів. Оправу пофарбовано в рожевий колір. Олівець з одного кінця гостро заструганий, а з іншого має невеличку

514   ПОСПІЛКУЙТЕСЯ. Який предмет, на вашу думку, найважливіший для навчання? Назвіть характерні ознаки цього предмета.

Науковий опис

Мета наукового опису - подати точну інформацію про предмет (його розмір, форму, вагу, колір тощо). У науковому описі всі слова вживають у прямому значенні.

515   Виберіть один з предметів, який є у вашому портфелі (будинку, квартирі, дворі, класі). Уважно роздивіться цей предмет, його частини («відоме»), назвіть його ознаки («нове»). Складіть план і напишіть за планом два твори-описи цього предмета - у науковому і в художньому стилях. До творів доберіть заголовки. Скористайтеся орієнтовним планом на с 230.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.