Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Підручник українська мова 5 клас

УРОКИ РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ

 

Тема 14. ЛИСТ. АДРЕСА

 

518  Прочитайте гумореску. Про що в ній розповідається? Який висновок ми можемо зробити для себе із цього твору?

ЯК ВАСИЛЬКО «ВІДПОЧИВСЯ»

Писав із табору Василько:

«Нових у мене друзів стільки!

Я, мамо, добре відпочився!

І опилсинів тут наївся!

І накупався, як ніколи!..

Пеши... Вітаїм... Я й Мекола».

А мама так йому писала:

«Без тебе дома скучно стало...

Але тобі на користь море,

І ми зустрінемося скоро...

Ти молодець, що «відпочився»,-

Коли б ще й грамоти навчився!»

Г. Бойко

Лист

Лист — один із засобів спілкування між людьми, особливий вид творчості.

Зверніть увагу

Того, кому призначено лист, називають адресатом.

519 Прочитайте зразок листа. Зверніть увагу на те, як починається і як завершується лист. Чи дотримано вимог до мовлення?

Привіт, Максиме!

Пише тобі з табору відпочинку твій друг Сергій.

Я дуже задоволений, що поїхав саме до цього табору, адже тут весело й цікаво. Щодня проходять різні ігри, вікторини, спортивні змагання. Наш загін уже двічі був переможцем конкурсів, а мені навіть подарували конструктор за активну участь у шахових поєдинках.

Зараз ми готуємо театральну виставу, яку покажемо перед усіма дітьми табору.

Погода не підводить! Ми купаємося в басейні, засмагаємо, а завтра вранці разом з вихователем підемо ловити рибу на ставок.

До зустрічі!

Сергій.

25 липня 2013 року

520 Напишіть листа другу (подрузі) або мамі (татові, дідусеві, бабусі). У якій формі (монологічній чи діалогічній) ви писатимете?

521 Розгляньте зразок оформлення адреси на конверті. Зверніть увагу, де пишемо адресу відправника, а де - адресата. Розкажіть, у якій послідовності зазначаємо складові частини адреси (індекс, назву міста тощо), де ставимо коми.

 

Зверніть увагу

Слова область, район, місто, село, вулиця, квартира тощо в запису адреси прийнято скорочувати (обл., р-н, м., с., вул., кв.).

522 Уявіть, що вам потрібно надіслати лист комусь із рідних чи знайомих. Накресліть уявний конверт і напишіть свою адресу та адресу адресата. Скористайтеся поданим вище зразком.

ПРОЕКТ

Лист у майбутнє Уявіть, що вже промайнуло одинадцять років вашого навчання в школі, ви готуєтеся до випускного балу... Якими ви себе бачите в майбутньому? Напишіть листа собі в майбутнє - випускнику школи. Розкажіть про себе «сьогоднішніх», свої бажання, плани на майбутнє, що найбільше цінуєте в житті тощо. Заклейте листи в конверти, підпишіть і здайте на зберігання вчителеві чи керівникові вашого навчального закладу. Попросіть, щоб ці листи вручили вам на випускному балі.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.