Підручник українська мова 6 клас

ВИДИ МОВЛЕННЄВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ


Живе поезія у мові,

Якої мати вчили нас,

У гніві, усмішці, любові,

В красі звичайній, без прикрас.

Вона не тільки мрії срібні,

А й праця, й радощі зусиль,

Вона потрібна, як потрібні

Вода й повітря, хліб і сіль.

Максим Рильський

 

ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ

Музика Михаила Вербицького Слова Павла Чубинського

Ще не вмерла України і слава, і воля,

Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.

Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду.

Любі друзі!

Ви вже шестикласники і продовжуєте оволодівати багатствами української мови. Цей підручник відкриє вам нові таємниці слів та правила вживання їх у текстах різних стилів і типів мовлення.

Ви більше дізнаєтеся про частини мови, їх значення, граматичні ознаки та правопис. Щоб пригадати вивчене раніше і краще засвоїти новий матеріал, дайте відповіді на запитання на початку кожного параграфа або виконайте вправу на дослідження. Правила, виділені кольором, треба запам’ятовувати. А підказки допоможуть з’ясувати складні моменти у вивченні теми.

Вчіться самостійно визначати рівень власної підготовки. Для цього користуйтеся контрольними завданнями і запитаннями після кожного розділу.

Навчання мови — дуже цікава справа. У підручнику ви знайдете і вправи з ключами, і мовні задачі, і пізнавальні тексти про кожну з областей України.

Але основне в навчанні мови — це вміння спілкуватися, самостійно складати тексти. Набути таких навичок вам допоможе рубрика «Культура спілкування». А в рубриці «Азбука ввічливості» пропонуються завдання, завдяки яким ви навчитеся правильно і швидко орієнтуватися в різних життєвих ситуаціях.

Частіше звертайтеся до словничків у розділі «Додаток». Вони стануть у пригоді під час виконання багатьох вправ.

Сподіваємося, що підручник допоможе вам поступово набувати нових знань з української мови, умінь цікаво та змістовно висловлюватися.

Бажаємо плідної праці й успіхів!Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити