Підручник українська мова 6 клас - С. Я. Єрмоленко

ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ)


§ 73 Усний твір-опис приміщення в художньому стилі на основі особистих вражень


Запам’ятаймо!

Опис приміщення в художньому стилі — це образні висловлювання про облаштування кімнати, смаки, уподобання господарів приміщення.

577

1. Прочитайте текст Обґрунтуйте, до якого стилю належить опис приміщення.

Помешкання може багато розказати про своїх господарів. У нашій квартирі є спільна кімната — вітальня, у якій найчастіше збирається вся родина в години відпочинку. Ми читаємо, слухаємо музику, обмінюємося новинами. У вітальні стоять книжкові шафи, підставка для музичного центру, а також зручний м'який куточок. У кожного є тут улюблене місце. І все-таки я найбільше люблю проводити час у кімнаті своєї старшої сестри.

Там завжди сонячно, навіть у хмарний день, коли сонце не заглядає у вікно. А враження це створюють золотисто-жовті стіни, такого ж відтінку жалюзі на вікні, килим на підлозі.

Коли заходиш у кімнату, одразу звертаєш увагу на вишиту картину над ліжком. Моя сестра чудово вишиває, малює. На столі в неї акварельні фарби, великі аркуші паперу. Усе має своє місце та призначення.

2. Про які предмети облаштування кімнат згадано в тексті? Назвіть їх.

3. Про які риси вдачі, уподобання, смаки господарів кімнат ви довідалися з цього тексту?

578

1. Підготуйте за одним із малюнків опис кімнати в художньому стилі, використовуючи слова й словосполучення: комп’ютер, крісло з високою спинкою, любить читати, карта світу, м'який диван, книжкова шафа.

2. Запишіть слова, за якими можна встановити призначення кімнат.


3. Складіть усний твір-опис приміщення в художньому стилі на основі особистих вражень, використовуючи записані слова.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити