Підручник українська мова 6 клас - О.В. Заболотний

УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ


Тема 2. ДІАЛОГІЧНЕ МОВЛЕННЯ


ПРИГАДАЙМО. Чим діалогічне мовлення відрізняється від монологічного?

560

ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Складіть і розіграйте за особами діалог (7-8 реплік) на тему «У незнайомому місті», дотримуючись правил мовленнєвого етикету. Скористайтеся поданими нижче словами ввічливості.

Скажіть, будь ласка, де…; перепрошую, ви не знаєте…; вибачте, ви не скажете…; добродію, будьте ласкаві, підкажіть…; шановний, якщо ваша ласка, скажіть мені…; дякую вам; на все добре; приємної подорожі; чи не скажете ви…; вибачте, точно не знаю; ви мені дуже допомогли; до побачення; немає за що.

561

ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Складіть і розіграйте за особами діалог (7-8 реплік), можливий в описаній ситуації. Використайте звертання та вставні слова.

Ви зайшли до книгарні й хочете купити тлумачний словник. Поцікавтеся, чи є такі словники, скільки вони коштують, скільки в них слів, яких видавництв ці словники тощо.

562

Доберіть з різних інформаційних джерел (енциклопедія, журнали, ресурси Інтернету тощо) матеріал на одну з поданих тем. Користуючись цим матеріалом, складіть і запишіть діалог (7-8 реплік), можливий між вами та вашим товаришем з Англії, який зацікавився відповідною темою.

ТЕМИ: «Визначна постать української історії», «Народні свята в Україні», «Національне традиційне вбрання українців», «Українська народна архітектура».

563

Складіть діалог (6-8 реплік) у художньому стилі на одну з тем: «Вихід у відкритий космос», «Суперечка Яблуні з Вітром».

564

І. Розгляньте комікс. Яку історію нам розповів художник?


II. Складіть діалог (5-6 реплік), який міг би відбутися між пасажиром і водієм таксі.

III. Складіть і запишіть на основі коміксу невелику розповідь. Уведіть до тексту складений діалог (або його частину). Доберіть заголовок, який виражав би основну думку висловлювання. Якого стилю мовлення ви будете дотримуватися, складаючи текст?


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити