Підручник українська мова 6 клас - О.В. Заболотний

УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ


Тема 23. ТВІР-ОПОВІДАННЯ НА ОСНОВІ ПОБАЧЕНОГО


ПРИГАДАЙМО. Які основні особливості оповідання?

604

Пригадайте, які оповідання ви читали на уроках української чи російської літератури в шостому класі. Яке оповідання вам сподобалося найбільше? Визначте його побудову (зав’язка, розвиток дії, кульмінація, розв’язка).

ПАМ'ЯТКА

Працюючи над твором, потрібно:

розкрити тему;

втілити основну думку (наприклад, ствердити необхідність дбайливого ставлення до книги);

вдало дібрати фактичний матеріал, виділити головне, а про менш істотне згадати побічно; дотримуватися вимог стилю; не забути про вступ і висновок твору.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Для переходу від однієї частини оповідання до іншої можна вживати такі слова: одного разу, раптом, згодом, якось, нарешті, ось так.

605

Пригадайте одну із зазначених подій і стисло розкажіть про неї за запитаннями.

1.   Екскурсія з класом на підприємство.

Від кого ви дізналися про екскурсію? Як чекали? З ким зустрічалися? Що нового пізнали? Що найбільше запам’яталося? З якими враженнями поверталися додому?

2.   Спортивні змагання, у яких ви брали участь.

Чи довго готувалися до змагань? Хто був суперником? Які моменти найбільше запам’яталися? Яким був результат? Як відзначали переможців?

3.   Відпочинок з родиною на природі.

Як готувалися до поїздки? У якому місці відпочивали? Що цікавого бачили? Про що спілкувалися? Кого зустріли? Чим найбільше запам’яталася поїздка? Чи вдалося набратися нових сил і наснаги?

606

Складіть усно твір-оповідання про одну з подій, свідком чи учасником якої ви були (екскурсія на підприємство, спортивні змагання, поїздка до моря, футбольний матч, шкільне свято, похід у гори, робота в полі, відвідування музею тощо).

607

Напишіть твір-оповідання про одну з подій, свідком чи учасником якої ви були (екскурсія на підприємство, спортивні змагання, поїздка до моря, футбольний матч, шкільне свято, похід у гори, робота в полі, відвідування музею тощо).


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити