Підручник українська мова 6 клас - О.В. Заболотний

УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ


Тема 2. ДІАЛОГІЧНЕ МОВЛЕННЯ


ПРИГАДАЙМО. Чим діалогічне мовлення відрізняється від монологічного?

583

ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Складіть і розіграйте за особами діалог (7-8 реплік) на тему «У незнайомому місті», дотримуючись правил мовленнєвого етикету. Скористайтеся поданими нижче словами ввічливості.

584

ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ, Складіть і розіграйте за особами діалог (7-8 реплік) в офіційно-діловому стилі, можливий в описаній ситуації. Використайте звертання та вставні слова.

Ви зайшли до книгарні й хочете купити тлумачний словник. Поцікавтеся, чи є такі словники, скільки вони коштують, скільки в них слів, яких видавництв ці словники тощо.

585

Доберіть з різних інформаційних джерел (енциклопедія, журнали, ресурси Інтернету тощо) матеріал на одну з поданих тем. Користуючись цим матеріалом, складіть і запишіть діалог (7-8 реплік), можливий між вами та вашим товаришем з Англії, який зацікавився відповідною темою.

ТЕМИ: «Українська народна архітектура», «Символіка українського народного костюма», «Національне традиційне вбрання українців».

586

Складіть діалог (6-8 реплік) у художньому стилі на одну з тем: «Вихід у відкритий космос», «Суперечка Яблуні з Вітром».

587

І. Розгляньте комікс. Яку історію нам розповів художник?


II. Складіть діалог (5-6 реплік), який міг би відбутися між пасажиром і водієм таксі.

III. Складіть і запишіть на основі коміксу невелике оповідання. Введіть до тексту складений діалог (або його частину). Доберіть заголовок, який виражав би основну думку оповідання. Якого стилю мовлення ви будете дотримуватися, складаючи текст?


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити