Підручник українська мова 6 клас - О.В. Заболотний

УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ


Тема 8. УСНИЙ ТВІР-ОПИС ПРИМІЩЕННЯ НА ОСНОВІ ОСОБИСТИХ ВРАЖЕНЬ У ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ


Художній опис

Мета художнього опису приміщення - передати враження від приміщення, певне ставлення до нього та людей, які в ньому мешкають. Для цього широко використовують художні засоби (епітети, метафори, порівняння тощо).

Деталі

Працюючи над твором-описом приміщення, треба помічати деталі, які характеризували б якусь рису вдачі людини. Окремі предмети інтер’єру (квіти на підвіконні, альбоми на полиці, моделі кораблів тощо) можуть розповісти про захоплення господарів помешкання.

У творі-описі основним типом мовлення має бути опис, а розповідь та роздум - допоміжними, доречними у вступі та кінцівці.

600 

Складіть усно твір-опис приміщення на тему «Моя кімната» або «Кімната в моїй квартирі (будинку)» в художньому стилі. Скористайтеся поданим нижче орієнтовним планом.

Орієнтовний план опису кімнати

1. Призначення кімнати. Загальні враження.

2. Розмір, форма, освітлення.

3. Оздоблення стін, вікон.

4. Обстановка (меблі, їх розташування).

5. Особливості кімнати.

6. Який настрій викликає кімната; умови для праці та відпочинку.

601 

ЖИТТЄВІ СИТУАЦІЇ. Виконайте завдання одного з варіантів (на вибір).

ВАРІАНТ А. Уявіть, що незабаром буде свято. Складіть усно опис у художньому стилі святково оформленого (за вашим проектом) класу чи кімнати

ВАРІАНТ Б. Уявіть себе дизайнером вашого класу. Що ви змінили б? Складіть усно опис у художньому стилі класної кімнати вашої мрії.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити