Підручник українська мова 6 клас - О.В. Заболотний

УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ


Тема 17. ТВІР-ОПОВІДАННЯ НА ОСНОВІ ПОБАЧЕНОГО


ПРИГАДАЙМО. Які основні особливості оповідання?

615   

Пригадайте, які оповідання ви читали на уроках української чи зарубіжної літератури в п’ятому й шостому класах. Яке оповідання вам сподобалося найбільше? Визначте його побудову (зав’язка, розвиток дії, кульмінація, розв’язка).

ПАМ’ЯТКА

Працюючи над твором, потрібно:

• розкрити тему; втілити основну думку (наприклад, ствердити необхідність дбайливого ставлення до книжки);

•  вдало дібрати фактичний матеріал, виділити головне, а про менш істотне згадати побічно;

•  дотримуватися вимог стилю;

•  не забути про вступ і висновок твору.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Для переходу від однієї частини оповідання до іншої можна вживати такі слова та словосполучення: одного разу, раптом, згодом, якось, нарешті, ось так.

616   

І. Пригадайте одну із вказаних подій і стисло розкажіть про неї за запитаннями.

1. Екскурсія з класом на підприємство.

Від кого ви дізналися про неї, як чекали, що нового пізнали, з ким зустрічалися, що найбільше запам’яталося, з якими враженнями поверталися додому?

2.  Спортивні змагання, у яких ви брали участь.

Чи довго готувалися до змагань, хто був суперником, які моменти найбільше запам’яталися, яким був результат, як відзначали переможців?

3.  Відпочинок з родиною на природі.

Як готувалися до поїздки, у якому місці відпочивали, що цікавого бачили, про що спілкувалися, кого зустріли, чим найбільше запам’яталася поїздка, чи вдалося набратися нових сил і наснаги?

II.     Напишіть твір-оповідання про одну з подій, свідком чи учасником якої ви були (поїздка до моря, спортивні змагання, футбольний матч, шкільне свято, похід у гори, робота в полі, екскурсія на підприємство, відвідування музею тощо).


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити