Українська мова 7 клас - Д.А. Кобцев - Освіта - 2015 рік

ПЕРЕВІР СЕБЕ. ВІДПОВІДІ НА ТВОРЧІ ЗАВДАННЯ

253. Відгадки до загадок

1. Вітер. 2. Вітер. 3. Вода. 4. Весна. 5. Дорога. 6. Мох. 7. Яйце. 8. Муха. 9. Гадюка, 10. Їжак. 11. Язик. 12. Булка. 13. Ковбаса. (Відгадки Явдохи Зубихи.)

271. Кінцівки до реплік-анекдотів

Чого злякався?..— Та ні, Борисе Михайловичу, я боюся своїх відповідей, Минуле й сучасне — Це номер його телефону. Сувора відповідь.. Я скажу: «Припини!» Ведмежа послуга — Бо вона зовсім не хотіла переходити. «Підступний» математик — Я то вмію, але ж він ще не вміє, «Щира» відповідь — Наш учитель, тату!.. Шукач справедливості — А вчитель покарав мене за вправу, якої я не виконав. Риторичне питання — Він спитав, хто розбив вікно у класі (3 кн. Веселої мудрості).

287. Розв'язка за автором

«Ганнібал належить до розряду ссавців. Відзначається величезними розмірами, В його пащі можна вмістити човен середньої величини…»

Чую, як весь клас душиться від реготу. Коли, нарешті, Крашанка перейшов до опису сили Ганнібала, яка міститься в його могутньому хвості, Олександр Володимирович припинив читання.

Мені було соромно, і я готовий був провалитися крізь землю.

Після уроків я мав неприємну розмову з директором. За глузування з учителя та його уроків мене було суворо покарано. Але запевняю вас, що я зовсім не мав ніякого наміру глузувати з учителя. Просто шпаргалка була написана на аркуші, вирваному із зошита для зоології, з описом кита. Хвилюючись і дуже поспішаючи, я не помітив, що переписую речі, які з Ганнібалом нічого спільного не мають. Звідси й усе непорозуміння.

Проте цей гіркий урок не пройшов для мене марно. 3 того часу я дав собі слово ніколи більше не користуватися шпаргалками. І пізніше не раз переконувався, що краще не написати нічого, ніж видавати чужу роботу за свою (За Б. Герцем).

302. Розв'язка за автором

…і хотіла шпурнути ним на Мирославу. Але Мирослава одним могутнім рухом пхнула їй ратище між передні лапи. Рикнула страшенно ведмедиця, перевернулася, облилася кров’ю. Але рана була не смертельна, і ведмедиця швидко зірвалася на ноги, кинулася на Мирославу.

Небезпека була страшна. Швидко Мирослава вихопилася на камінь, але звірюка вже стояла близько неї на камені, розкривши закривавлену пащу. Звір вихопив дрючину зубами. Мирослава вхопила сокиру і стала до оборони. Звір сунув все ближче.

В тій хвилі над головою дівчини блиснуло ратище. Ведмедиця впала з каменя. Показалося лице Максима Беркута, який і врятував Мирославу (за І.Франком).


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити