Підручник Українська мова 8 клас - С.Я. Єрмоленко - Грамота - 2016 рік

Шановні восьмикласники!

Ви починаєте вивчати новий розділ науки про мову «Синтаксис». Це слово грецького походження, означає «зв'язок», тобто синтаксис вивчає правила зв’язку слів у словосполученні, реченні та тексті.

Вам відомо, що основні одиниці синтаксису словосполучення та речення. Якщо словосполученням передаємо зміст складного поняття, називаємо його, то реченням висловлюємо закінчену думку стверджуємо або заперечуємо щось. Речення поєднує в єдине ціле не лише члени речення, а й встановлює зв’язок між змістом висловленого та мовцем, між мовцем і навколишнім світом. Адже ми спілкуємось і передаємо ставлення до пізнаваного за допомогою речень. Ось чому так важливо знати закони поєднання слів у реченні, будову речення.

Просте речення як засіб вираження закінченої думки виявляється не таким уже й простим. Ви навчитеся розрізняти повні односкладні й неповні двоскладні прості речення, переконаєтесь, як багато можете висловити простим реченням. Воно стверджує щось, заперечує, передає настрій, емоційне ставлення мовця. Тому так важливо пізнати різницю між означено-особовими, узагальнено-особовими, неозначено-особовими, безособовими та називними реченнями. Різновидів речень» — багато. А ваша увага у 8 класі буде звернена па просте речення, ускладнене однорідними членами, вставними словами, відокремленими й уточнювальними членами речення.

Зміст вправ, уміщених на сторінках підручника, наявність рубрик «І пензлем, і словом», «Добірні зерна мови», «Вчимося культури мови», а також художнє оформлення книжки підпорядковані таким темам: «Я і родина», «Я і національна історія та культура», «Я і українська мова та література», «Я і рідна природа», «Я і мистецтво», «Я як особистість», «Я і народ, людство». Викопуючи вправи з рубрики «Повторюємо орфографію», ви зможете на практиці перевірити, як засвоїли написання слів, уживаних у текстах кожного попереднього параграфа.

Успіхів вам і наснаги в навчанні!

АвториPersonalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити