Підручник Українська мова 8 клас - О.В. Заболотний - Генеза - 2016 рік

Уроки розвитку мовлення

Тема 15. ІНТЕРВ’Ю В ПУБЛІЦИСТИЧНОМУ СТИЛІ

ПРИГАДАЙМО. Що таке діалог?

447

Прочитайте інтерв'ю. Визначте його тему. З якою метою створено цей матеріал і чи вважаєте ви його цікавим і корисним для себе? Відповідь на яке запитання вас зацікавила найбільше?

НЕ ТІЛЬКИ УРОКИ

Для кожного з нас у добі 24 години. Але одні люди вміють розпоряджатися своїм часом, а інші - не вміють. А можливо, не хочуть. Для Лідії Виноградної доба - нескінченно великий проміжок часу, і дівчина встигає все. Як їй це вдається? Дізнаємося секрет від неї.

- Лідо, скажи, будь ласка, чим ти займаєшся, окрім школи.

- Я навчаюся в 11-му класі й після закінчення школи збираюся вступати до університету, тому ходжу на додаткові заняття. Я - головний редактор шкільної газети «117-й квартал». Окрім цього, займаюся художньою гімнастикою в школі Дерюгіних. Створюю сайти для змагань. Нещодавно стала суддею міжнародної категорії з художньої гімнастики.

- Ти «йдеш» на золоту медаль. Як тобі вдається поєднувати навчання зі своїм захопленням?

- Часу й справді обмаль. Після уроків я йду на тренування, після тренування - на додаткові заняття. Але і вдома на мене чекають не тільки уроки.

- Якщо в тебе є вільний час, що полюбляєш робити?

- Звичайно, у мене є вільний час. Я люблю ходити по магазинах, прогулюватися Києвом… Але чого я не підтримую, так це безглуздого вештання вулицями. Свій час, на мою думку, слід використовувати з користю: спілкуватися, знайомитися з новими людьми.

- Ти живеш у шаленому темпі й устигаєш зробити все. У чому твій секрет?

- Мабуть, у тому, що намагаюся розписати кожний день по хвилинах. Я завжди знаю, що робитиму сьогодні, завтра, через три дні. Але обходжусь без щоденника, свої плани тримаю в голові.

- А не буває такого, що тобі хочеться покинути все і просто полежати на дивані й подивитися телевізор?

- Буває і дуже часто. Що я роблю в такому разі? Просто лягаю на диван і дивлюся телевізор. Мені вистачає години, щоб розслабитись і відпочити.

- Твоє гасло?

- Через тернії до зірок. Я вважаю, що кожна дитина починає своє життя з нуля і в неї завжди є час і можливості розвивати себе. Дуже важливо не залишатися на місці, а постійно вдосконалюватися.

- Дякую тобі, Лідо, за розмову й бажаю успіхів.

(За матеріалами агентства «Юн-прес» Київського палацу дітей та юнацтва )

Інтерв’ю

Інтерв’ю — це бесіда журналіста (іншої особи) з особою, думки, коментарі чи враження якої мають громадський інтерес. Інтерв’ю є одним із найпоширеніших жанрів журналістики та публіцистики.

448

Візьміть інтерв’ю у відомої людини свого населеного пункту або в однокласника (учителя, лікаря, когось із родичів, друга, керівника підприємства тощо). Інтерв’ю запишіть. Скористайтеся поданою нижче пам'яткою.

ПАМ'ЯТКА

Етапи роботи над інтерв’ю

I. Задум.

1. Вибрати тему, яка може зацікавити багатьох (має громадський інтерес).

2. Визначити особу, у якої хочете взяти інтерв’ю.

3. Визначити мету майбутньої бесіди.

II. Підготовка до інтерв’ю.

1. Зібрати інформацію з теми інтерв’ю; ознайомитися з біографією (творчістю, здобутками) особи, з якою будете спілкуватися.

2. Розробити детальний план бесіди.

3. Продумати орієнтовні запитання.

4. Домовитися про час та місце бесіди.

III. Безпосередня розмова (запис на диктофон, телефон, камеру тощо).

IV. Підготовка тексту.

1. Розшифрувати запис.

2. Вибрати найбільш вагомі вислови, яскраві приклади, цікаві місця.

3. Дібрати заголовок (можна також підзаголовки), написати преамбулу, відредагувати текст.

Проект

На основі інтерв’ю, підготовлених учнями вашого класу, підготуйте електронний журнал (на сайт вашого навчального закладу) або випустіть стінну газету. Не забудьте проілюструвати завдання, дібрати рубрики, указати прізвища авторів, редколегію.

Проведіть у класі конкурс на краще інтерв’ю. Роботи переможців запропонуйте розмістити на сайті або надрукувати в газетах вашого міста, району чи області.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити