Музичне мистетство 4 клас - Л.С. Аристова - 2015 рік

РОЗДІЛ 2 МУЗИКА ЄДНАЄ СВІТ


ТЕМА 19 МАНДРІВКА ДО УГОРЩИНИ


Сьогодні ми вирушимо в подорож до Угорщини. Музична культура цієї країни дуже давня. Велику роль у її поширенні відіграли цигани, які мандрували країною і співали угорські народні пісні.

Золтан Кодай, відомий композитор двадцятого століття, полюбляв збирати угорську народну музику. Він зміг об’єднати старовинні наспіви та сучасні елементи музичної мови. Найвідомішим його твором є комічна опера «Хари Янош». Це фантастична розповідь про веселого воїна, з яким трапляються незвичні події.

Чардаш — відомий веселий угорський танець. Він складається з двох частин: повільної та швидкої. Першу частину виконують чоловіки но колу, а другу танцюють у парах у швидкому темпі. Назва танцю з угорської мови означає «трактир*, «корчма*, тому що саме там збиралися місцеві мешканці, щоб повеселитися й потанцювати.

Народні танці в угорському трактирі

Слухаємо музику

Золдан Кодай, Чардаш із опери «Хари Янош».

- Який характер цього танцю? Виконай ритмічний супровід чардаша.

Німецький композитор Йоганнес Брамс цікавився угорським фольклором. Це захоплення відобразилося у його творах — «Угорських танцях».

Йоганнес Брамс, Угорський танець (на вибір вчителя). Обери слова, що характеризують твір Й. Брамса.

Музика навколо нас

1.  Допоможи Тріольчику встановити відповідність.

2. Виконай пісню-танець полька з рухами.

3. Пригадуючи музику Угорського танцю Й. Брамса, спробуй вигадати танцювальні рухи й виконати їх у відповідному характері.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити