Музичне мистетство 4 клас - Л.С. Аристова - 2015 рік

РОЗДІЛ 2 МУЗИКА ЄДНАЄ СВІТ


ТЕМА 26 КАЗКОВІ ФІНЛЯНДІЯ ТА НОРВЕГІЯ


- Як і всі країни Північної Європи, Фінляндія вражає своїми казковими зимовими краєвидами. Дуже давно люди вірили, що тут у дрімучих лісах живуть магічні істоти: тролі та ельфи, злі чаклуни й добрі чарівники. Вважали, що зустріч із ними може змінити долю людини. А ще саме у Фінляндії живе Сайта Клаус, який приносить подарунки дітям на Різдво.

І. Левітан. Сутінки. Фінляндія

А. Галлен-Калелла. Фінлядія

Музичний світ Фінляндії найяскравіше представлено творчістю композитора Яна Сібеліуса. Митець написав чимало творів до театральних п’єс, зокрема, і симфонічну поему «Фінляндія». Цей твір займає чільне місце в культурі країни, оскільки мовою музики автор змальовує історію її народа. Мелодія симфонічної поеми покладена в основу державного гімну.

Слухаємо музику Ян Сібеліус, сифонічна поема «Фінляндія».

- Який характер музики? Що виникло в уяві під час прослуховування твору?

Музична культура іншої північної країни — Норвегії, відома творчістю Едварда Гріга, з якою тобі вже доводилося ознайомлюватися. У своїй музиці композитор відобразив національний характер норвезького народу, його фольклор і побут. Не залишив поза увагою і красу природи рідного краю, яку дуже любив.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити