Музичне мистетство 4 клас - Л.С. Аристова - 2015 рік

РОЗДІЛ 2 МУЗИКА ЄДНАЄ СВІТ


ТЕМА 29 СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ


Музика Сполучених Штатів Америки упродовж тривалого періоду часу вбирала в себе ознаки різноманітних стилів. Американська музика передає оптимізм, віру в майбутнє. Одним з найвідоміших композиторів цієї країни є Джордж Гершвін, який має українське коріння. Гершвін писав і класичну музику, і сучасну, зокрема, музику для кінофільмів.

Джордж Гершвін дуже полюбляв імпровізувати. Він міг протягом кількох годин грати на роялі в музичному видавництві, де працював… збираючи навколо себе велике коло слухачів.

А який най відоміший його твір?

Серед великих творів найвідомішою й найулюбленішою вважається перша національна опера — «Поргі і Бесс». Її популярність не згасає й сьогодні.

В опері відображено бідне й тяжке життя афроамериканців, які живуть у рибальському селищі початку 20 століття. Головними персонажами, не складно здогадатися за назвою твору, є чоловік Поргі та молода жінка Бесс.

Сцени з опери Дж. Гершвіна «Поргі і Бесс»

Починаючи роботу над оперою, композитор вирушив на південь США, де упродовж року мешкав у селищі рибалок. Там він ознайомився с життям і музикою афроамериканців. Митець брав участь у співі спірічуелсів, іноді навіть виступав як соліст.

Спірічуелс — духовна пісня афроамериканців.

Слухаємо музику Джорж Гершвін, колискова з опери «Поргі і Бесс».

Як музика відображає ставлення матері до своєї дитини? Порівняй цю колискову з українськими творами цього жанру: назви основні відмінності. Які особливості афро-американської музичної мови виявляються у творі?

ПОРТРЕТ КОМПОЗИТОРА

Джорж Гершвін у 6 років самостійно навчився фати на фортепіано: підбирав на слух мелодії та намагався писати власні композиції. Більшість своїх творів написав у співавторстві зі своїм старшим братом — поетом Айрою. Композитор створював і класичні композиції, і пісні для бродвейських вистав (театральний район м. Нью-Йорк, США). Загалом творчість Гершвіна була досить успішною, популярною і визнаною.

Музика навколо вас

1.   Обери слова-характеристики колискової Дж. Гершвіна.

СВІТЛА ШВИДКА РИТМІЧНА ЗАМРІЯНА

ПОВІЛЬНА ЯСКРАВА МЕЛОДІЙНА ВЕСЕЛА

2. Спробуй виконати улюблену українську народну колискову у стилі американського спірічуелсу. Що для цього треба змінити?


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити