ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС

ПРИРОДА ВОСЕНИ


ЩО ТАКЕ ПОГОДА ТА ЯК ЇЇ ПЕРЕДБАЧИТИ


Пригадай, чи однакова температура повітря впродовж дня. Які прилади використовують для визначення температури повітря?

 Прочитай народну мудрість. Як ти її розумієш?

Трапляється такий год, що на день по сім погод.

Люди давно помітили, що погода дуже мінлива. Ранком світить сонечко, по обіді може зірватися сильний вітер, а на вечір - випасти густий дощ.

Для кожної пори року характерна своя погода.

Погода - це стан нижнього шару повітря у даній місцевості та у даний час.

Людей, які вивчають погоду, називають синоптиками. Вони спостерігають за температурою повітря, напрямком і силою вітру, наявністю чи відсутністю опадів, хмарністю неба.image80 Розглянь схему. Назви, що входить до складу погоди.


image81

 

Щоб планувати польові роботи, відпочинок, забезпечити нормальну роботу літаків, кораблів, людям потрібно було навчитися завбачати погоду - складати прогноз.

Протягом багатьох століть люди спостерігали за навколишнім світом: подіями, тваринами, рослинами і природними явищами. Народ помічав і запам’ятовував усе, що вказувало на зміну погоди. Так з’явилися народні прикмети.

На будь-який час року існують свої народні прикмети щодо погоди. Знаючи їх, можна визначити, якою буде зима, весна, літо й осінь.

Осінні народні прикмети про погоду допомагають визначити час збору врожаю та заготівлі сіна. Вони говорять нам про те, якою буде майбутня зима.

image80 Ознайомся з осінніми народними прикметами. Які з них тобі доводилося чути від бабусі, дідуся, батьків? Можливо деякі з них ти сам спостерігав. Назви їх.

У холодний день качки не відлітають з води, то тепла погода протримається ще довго.

Багато ягід - зима буде сувора.

image116 Які ще народні прикмети осені ти знаєш? Розкажи про них.

Тепер для прогнозу погоди використовують сучасну техніку, комп’ютери, спеціально обладнані кораблі в морі, запускають супутники в космос.Словничок. Погода, прогноз, синоптики.


Перевір себе

1. Що таке погода? Назви її складові.

2. Для чого людям потрібно передбачати погоду? Що називають прогнозом погоди?

3. Чи користуються прогнозом погоди члени твоєї родини? З якою метою?

4. Назви народні прикмети передбачення погоди восени у своїй місцевості:

А) хорошої погоди;

Б) негоди.

image84 Дізнайся, як реагують на зміну погоди тварини. Проведи спостереження за деякими з них і перевір. Розкажи про це своїм однокласникам.

image84 Перевір прикмету.

Журавлі полетять на Микити (28 вересня) - на Покрови (14 жовтня) буде мороз, коли не полетять - зима настане пізніше.


Для допитливих

Зміну погоди можна визначити і за поведінкою акваріумних рибок. Якщо вони плавають біля самої поверхні води, очікується негода. А якщо вони риються на дні в піску - буде гарна погода.

Пасічники знають: бджоли не летять у поле на негоду. Адже багато квіток перед дощем закриваються, тож нектару бджолі не набрати.

image86 Погода - це стан нижнього шару повітря у даній місцевості та у даний час. Людей, які вивчають погоду, називають синоптиками.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити