ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС

ПРИРОДА ВОСЕНИ


ЯКИМИ БУВАЮТЬ ДЕРЕВА, КУЩІ, ТРАВ’ЯНИСТІ РОСЛИНИ


Пригадай, які рослини називають деревами, кущами, трав’янистими рослинами.

Дерева і кущі - багаторічні рослини. За назвою легко здогадатися - ці рослини живуть багато років. Наприклад, у природі можна зустріти дуби віком понад тисячу років.

Трав’янисті рослини можуть бути однорічними, дворічними та багаторічними.

Однорічні трав’янисті рослини навесні розвиваються з насіння. Влітку і восени цвітуть, утворюють плоди з насінням і відмирають. Горох, просо, соняшник, гречка, помідори, огірки, лобода, левкой - однорічні рослини.

image92 Розглянь на малюнку розвиток однорічної рослини - гороху.Дворічні трав’янисті рослини на першому році життя проростають з насіння, але не цвітуть. Наступного року рослини зацвітають, у них утворюються плоди з насінням. Восени ці рослини відмирають. Морква, буряк, редька, капуста - дворічні рослини.

image92 Розглянь на малюнку розвиток дворічної рослини - моркви. Що відбувається з рослиною на першому році життя? На другому?Багаторічні трав’янисті рослини розцвітають навесні. У них утворюються плоди з насінням. Восени надземні частини рослин - стебло і листки - відмирають. Але такі рослини мають цибулини, бульби, кореневища, які зимують у ґрунті. З них щороку виростають нові рослини. Багаторічних трав’янистих рослин у природі безліч. Наприклад, конвалія, кульбаба, проліска, суниці, цибуля, часник, тюльпан.Словничок. Багаторічна рослина, дворічна рослина, однорічна рослина.


Перевір себе

1. Які рослини називають багаторічними? Наведи приклади багаторічних трав’янистих рослин.

2. Які трав’янисті рослини називають однорічними? Наведи приклади.

3. Які трав’янисті рослини називають дворічними. Наведи приклади.

image97 Розглянь малюнок. Які із цих рослин зростають у твоїй місцевості? Які з них багаторічні, дворічні, однорічні рослини?


image97 Буряк - дворічна рослина. Намалюй у зошиті, як розвивається буряк упродовж першого і другого років життя.

image103 Поміркуй, коли дворічні рослини - моркву і буряк люди використовують у перший рік життя, а коли - на другий.


Для допитливих

В Україні на Запоріжжі росте 800-літній дуб, під яким запорізькі козаки писали листа турецькому султанові. Заввишки дуби іноді досягають 40 м.

image108 Серед рослин є багаторічні, дворічні та однорічні рослини. Дерева і кущі - багаторічні рослини. Трав’янисті рослини бувають багаторічними, дворічними та однорічними.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити