ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС

ПРИРОДА ВОСЕНИ


ЯК ТВАРИНИ ГОТУЮТЬСЯ ДО ЗИМИ. КОМАХИ ВОСЕНИ


Улітку серед зелені дерев, кущів і трав сюрчать коники і гудуть бджоли, пурхають різнобарвні метелики, метушаться мурашки. З настанням осені життя комах змінюється. З кожним днем їх меншає. Одні комахи відкладають яйця і гинуть. Інші комахи прилаштовуються на зиму в опалому листі, закопуються у ґрунті, ховаються під корою в трухлявих пеньках.

Пізньої осені завмирає життя у мурашнику. Мурашки ховаються в глибоких підземних коморах, збиваються у великий клубок і нерухомо чекають на весну.


 

image120

Мурашка

 

Білан капустяний у вигляді лялечки прикріплюється до дерева, стіни будинку чи паркана.


Білан капустяний

 

image121

Лялечка білана капустяного

 

Жук-сонечко шукає місце для зимівлі під корою пеньків, ховається в моху, під опалим листям. Буває, що летить і в кімнату. Восени часто його можна побачити на вікні.Метелики кропив’янка, лимонниця восени забиваються в дупла, під кору дерев, ховаються на горищах. Сидять там ледь живі, згорнувши крильця в очікуванні тепла.

Тихо в осиному гнізді. Куди зникла гамірна родина? Виявляється, майже всі оси живуть до осені. Настають холоди - оси гинуть. Залишаються лише молоді самки. Вони покидають свій дім і зимують у якійсь схованці. Навесні кожна з них почне будувати власне гніздо.

Пізньої осені в лісі, в парку, на луці тиша. Комахи приготувалися до зими.


Перевір себе

1. Як зміни в природі впливають на життя комах?

2. Як комахи готуються до зими?

3. Які комахи траплялися тобі в природі восени? Де ти їх бачив?

 Перевір правильність прикмети.

Якщо в листопаді з’являються комахи - зима буде теплою.


Для допитливих

Крім перелітних птахів, є й перелітні метелики - адмірали, деякі кропив’янки. Вони відлітають на зимівлю в теплі краї. А навесні повертаються.


Адмірал

 

image125

Кропив’янка

 

image126 Восени одні комахи відкладають яйця і гинуть. Інші комахи, щоб пережити зиму, прилаштовуються в затишному місці. Підготовка комах до зими - це осінні явища в живій природі.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити