ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС

ПРИРОДА НАВЕСНІ


ВЕСНЯНІ РОБОТИ ЛЮДЕЙ НА ГОРОДАХ, ПОЛЯХ І В САДАХ У РІДНОМУ КРАЇ


З настанням весни люди виходять у поле на весняні роботи. Орють землю, сіють зернові культури: жито, пшеницю, ячмінь, кукурудзу, овес.

На городах саджають картоплю. Для посадки відбирають бульби середнього розміру. Перед висаджуванням їх пророщують у світлому приміщенні. Картопля краще росте на добре освітлених ділянках.

У теплі травневі дні висаджують розсаду перцю, помідорів, капусти.

З настанням весни починається напружена робота в саду. Плодові дерева і кущі оприскують отруйними речовинами, які знищують комах-шкідників. Нижню частину стовбура плодових дерев білять вапном. Підрізають плодові дерева. Проріджують кущі.Навесні висаджують саджанці плодових дерев. Ями для дерев готують так: верхній родючий шар ґрунту складають на один бік, а нижній - на інший. На дно ями насипають горбиком верхній шар ґрунту, в який додають добрив. Саджають деревця вдвох. Одна людина опускає саджанець у яму на потрібну глибину, інша - розпрямляє корені й засипає їх пухкою землею. Після висаджування саджанці поливають (2-3 відра води).

У парках і скверах розбивають клумби, висаджують декоративні квіти, щоб вони пломеніли влітку різними кольорами веселки, поліпшуючи людям настрій.


image270


Перевір себе

Розкажи про свої спостереження за працею людей навесні у вашій місцевості.

image271 Вирости разом з дорослим розсаду чорнобривців, майорів. Коли настане тепло, висади рослини у ґрунт.

image272 Поясни прислів’я.

Весна ледачого не любить.

Весняний день рік годує.

image271 Перевір разом з дорослим.

Найкращий урожай огірків буде, якщо висіяти їх тоді, коли починають цвісти бузок і жовта акація; а найкращий урожай ріпи і буряків буде тоді, коли висіяти їх під час цвітіння осики.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити