ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС

ПРИРОДА НАВЕСНІ


НАШІ ПРОЕКТИ


Не зривай першоцвітів

У сірому після зими лісі першоцвіти милують око своєю красою. Люди часто їх зривають, складаючи великі букети. Вони виривають рослини з корінням. Зірвані рослини вже не дадуть плодів і насіння. Першоцвітів стає дедалі менше, особливо у лісах біля великих міст. Не можна допустити знищення цих чудових квітів!

ü  Підготуйте інформацію про першоцвіти. Які першоцвіти зростають у вашій місцевості? Коли вони зацвітають? Що ви можете запропонувати для збереження цих рослин?

ü  Після закінчення роботи представте класу (батькам, дітям з інших класів) вашу роботу. Оцініть її.

 СТОРІНКА ДОСЛІДНИКА

Як орієнтуватися в лісі

Згадай основні сторони горизонту. Назви їх.

Збираючись разом з дорослими до лісу по гриби та ягоди, спробуй визначити напрямок, у якому розташований ліс, аби не заблукати на зворотному шляху.

Перед тим як увійти в ліс, визнач напрямок свого маршруту по Сонцю або за іншими прикметами.

Якщо раптом ти опинився сам у незнайомому місці, не впадай у розпач і постарайся знайти потрібний напрямок.

Насамперед визнач сторони горизонту. У літній час Сонце знаходиться о 7-й годині ранку на сході, о 13-й годині - на півдні й о 19-й годині - на заході. Тому в сонячний день, якщо у тебе є із собою годинник, можна визначити напрямок, куди треба йти.

У будь-якому разі приблизно з 10-ї по 17-ту годину Сонце буде на півдні, а не на півночі.

У похмурий день тобі допоможуть зорієнтуватися такі прикмети. Сонце більше нагріває південний бік дерев, пагорбів та інших предметів. Тому мохи і лишайники, які полюбляють затінок, ростуть тільки з північного боку.

Подивися на кору берези: з південного боку вона завжди біліша і чистіша, ніж з північного.Гілля дерев густіше і довше з південного боку.

Мурашники розташовані на південь від дерева або каменя.

Смоли у ялин і сосен більше накопичується на південній стороні стовбура.

Звуки залізниці, автотраси, шум води також допоможуть зорієнтуватися в лісі. Гавкіт собак означає, що недалеко населений пункт.

Пам'ятай: у ліс ходи обов’язково з дорослим. Завжди беріть із собою мобільний телефон. Навряд чи ви заблукаєте, якщо будете мати із собою сучасний приймач GPS .


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити