ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС

ПРИРОДА ВЛІТКУ


ЖИВА ПРИРОДА ВЛІТКУ


Літо - це пора, коли все довкола цвіте. Милують око найрізноманітніші квіти. Духмяно пахне липа. Цвітуть трави на луках, у полі.

Услід за цвітінням починають дозрівати ягоди. У червні спіють суниці, а в липні - смородина, малина, черешні й вишні. Недаремно липень називають «ягідним місяцем». А ось серпень - це місяць дозрівання плодів і насіння.Наприкінці літа дозрівають лісові горіхи, ягоди ожини, брусниці, журавлини.

У червні прогріваються водойми. З ікри жаб утворюються пуголовки, які до кінця літа перетворюються на молодих жаб.


image286

 

Нереститься риба - верховодки, карась. Мілина кишить безліччю мальків.

На початку літа у багатьох птахів з яєць вилуплюються пташенята. Птахи годують ще безпомічних пташенят, які багато їдять і швидко ростуть.

Каченята, гусенята відразу ж після появи на світ можуть плавати, бігати і живляться самостійно.Улітку в багатьох звірів підростають малята, яких дорослі готують до самостійного життя. Хижі звірі привчають молодняк до полювання. Вовченята вчаться знаходити різних гризунів, жаб, птахів, що гніздяться на землі. Лисенята шукають мишей, вчаться полювати на водоплавних птахів, зайців.

Разом з матір’ю бродять по лісу ведмежата. Шукають ягоди, жолуді, горіхи, мурашок, жаб.

Улітку багато корму для козуль, оленів, лосів. Молодняк росте швидко. Дорослі тварини вчать його, як уберегтися від хижаків.Перевір себе

1. Як з настанням літа змінюються рослини?

2. Що відбувається в житті тварин улітку?

image295 Поясни прислів’я.

Прийде літо - все розмаїто, прийде зима - нічого нема.

image297 Цвітіння рослин, дозрівання ягід, утворення плодів і насіння - літні явища у житті рослин. Народження, вигодовування та виховання молодняку - літні явища у житті тварин.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити