ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС

ПРИРОДА ВЛІТКУ


РОСЛИНИ ЛІСУ


Пригадай, які ліси називають хвойними. А які — листяними?

Тобі відомо, що назва лісу залежить від того, яких дерев у ньому росте більше. Якщо в лісі ростуть листяні дерева - дуб, липа, клен, береза, - це листяний ліс. У хвойному лісі ростуть хвойні дерева - ялина, сосна, ялівець. А в мішаному лісі ростуть і хвойні, і листяні дерева.

У лісі кожна група рослин утворює свій «поверх» - ярус. Верхній ярус утворюють дерева. Під деревами ростуть кущі, це - середній ярус. А нижче стеляться трав’янисті рослини. Вони утворюють нижній ярус.

 Виберіть будь-який текст з наведених і підготуйте повідомлення про рослину лісу. Користуйтеся таким планом:

ü  Назва рослини.

ü  Група, до якої належить рослина: дерево, кущ, трав’яниста рослина.

ü  Зовнішній вигляд рослини.

ü  Де росте.

Додатково скористайтеся довідниками, ілюстраціями.ДУБ

Про це дерево кажуть - могутнє, величаве. У нього міцні гілки й товстий стовбур. Прожити дуб може до 500 років. А деякі дерева доживають до 2 тисяч років. Плоди дуба - жолуді. Ними люблять ласувати лісові жителі - дикі кабани, сойки, білки. Із жолудів виростають нові молоді дубки.

Дубові ліси називають дібровами. Росте дуб у листяних і мішаних лісах.


image291

 

ШИПШИНА

У листяному або мішаному лісі можна побачити кущі шипшини. Влітку її великі рожеві або білі квітки з приємним запахом приваблюють до себе бджіл та інших комах. Добре помітна шипшина и восени, коли на ній достигають оранжеві або червоні соковиті плоди. Захищається ця лісова красуня від небажаних гостей гострими шипами, якими вкриті не тільки стебла, а И листки.


image293

 

ВОРОНЯЧЕ ОКО

Цю рослину ти часто зустрічаєш в листяному лісі. Вона привертає до себе увагу чотирма довгими, загостреними на кінцях листками. Листки розташовані один навпроти одного, а між ними - ягода, схожа на кругле чорне око. Ягода гарна, однак рвати її не можна. Вся рослина надзвичайно отруйна.image295 Робота з гербарієм. Порівняй гілки, листки, плоди різних кущів (наприклад, шипшини і калини). Чим вони схожі? Чим відрізняються?

image295 Розглянь малюнки. Опиши будь-яку трав’янисту рослину.


image296

 

Словничок. Листяний ліс, хвойний ліс, мішаний ліс, ярус.


Для допитливих

Дерева і гриби потрібні одне одному. Так, нитки грибниці гриба підосичника обплітають коріння осики і дістають з нього поживні речовини. Водночас грибниця гриба вбирає з ґрунту воду з поживними речовинами і постачає їх дереву. Отже гриб і дерево приносять користь один одному.

  Ліси бувають хвойні, листяні, мішані. У лісі рослини утворюють яруси.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити