ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС

ПРИРОДА ВЛІТКУ


ОХОРОНА ЛІСУ


Яке значення лісу для тварин? Для людини?

Без лісів життя на Землі неможливе. Ліси очищують забруднене повітря, стримують сильні вітри. У лісі під час сильного дощу потоки води не розмивають ґрунт, бо зустрічають на своєму шляху перешкоди у вигляді дерев, кущів, трав’янистих рослин, моху, опалого листя і хвої. Вода зупиняється й просочується в землю. Лісові дерева вбирають велику кількість дощової води, тому вода не потрапляє у водойми і не утворюються великі розливи річок.З деревини люди виготовляють різні предмети вжитку: меблі, музичні інструменти, посуд. На заводах деревину переробляють і виготовляють з неї різні тканини, папір, ліки. У лісі люди збирають гриби, лісові ягоди, лікарські рослини.

Люди дбають про ліси. На місці зрубаних дерев висаджують нові дерева, кущі, підсівають трави. Щоб запобігти витоптуванню трав’янистих рослин, прокладають дороги, стежки. Влаштовують місця для привалів, вогнищ.


Перевір себе

Розглянь малюнок. Поясни, як шкодить лісу така поведінка.image309 Складіть пам’ятку «Правила поведінки в лісі». Презентуйте її в класі.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити