ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС

ЗАПИТАННЯ ДО ПРИРОДИ


ЯКІ РОСЛИНИ І ТВАРИНИ ДОПОМАГАЮТЬ ЛЮДЯМ ПЕРЕДБАЧАТИ ПОГОДУ


Здавна люди помітили, що поведінку багатьох тварин можна використовувати для завбачення погоди.

Мурашки поспішають до мурашника, ховаються в ньому, буде негода - сильний дощ, вітер. Устроміть гілочку в мурашник: якщо мурашки піднімуться по ній високо - потепліє, низько - поліпшення погоди не передбачається.

Передбачають погоду і домашні тварини. Спостерігайте за кішкою. На холод вона тулиться до чогось теплого чи згортається клубочком, утикається мордочкою в лапки. Перед гарною погодою вмивається, лиже лапку, а в ясну днину здебільшого йде з дому.

Передбачають погоду і домашні птахи. Кури перед дощем чистять пір’я, «купаються» в піску, кудахкають. Якщо під час дощу кури ховаються в сухе місце, - дощ падатиме недовго, бродять - негода затримується.

Провісниками погоди є також рослини. Перед затяжною негодою крапельки соку з’являються на листках каштанів, «плачуть» осокори. У чеканні дощової погоди не розкривають свої бутони троянда, шипшина. А якщо рано-вранці розгортаються віночки нагідок, мальви, гвоздики - погода буде ясною.

Користуючись джерелами інформації, знайди додаткові відомості про те, як за поведінкою рослин і тварин люди передбачають погоду. Поділися здобутою інформацією з однокласниками.Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити