ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС

ЗАПИТАННЯ ДО ПРИРОДИ


ЕКСКУРСІЯ У ВЕСНЯНИЙ ЛІС (ПАРК)


Під час екскурсії до весняного лісу спостерігай за змінами, які відбуваються з приходом весни в неживій природі. Зверни увагу, якого кольору небо, чи є на ньому хмари. Чи високо в небі Сонце? Чи є вітер? Який він за силою?

Розглянь поверхню ґрунту. Яка вона? Чим вкритий ґрунт? Якщо по дорозі до лісу є ставок чи річка, зверни увагу, чи є на воді ще лід? Чи трапляються залишки снігу і де? Які ознаки в неживій природі свідчать про прихід весни?

Спостерігай за змінами в житті рослин. Оглянь дерева. Який у них зовнішній вигляд? Які з них цвітуть? Напровесні першою зацвітає вільха, на вербі можна побачити пухнасті квітки - «котики».

Чи змінилися хвойні дерева?

Розглянь кущі. Що змінилося у їхньому зовнішньому вигляді? Які кущі цвітуть? У лісі найпершою, майже одночасно з вільхою, починає цвісти ліщина. Постарайся її побачити.

Спостерігай за трав’янистими рослинами. За якими ознаками ти їх розпізнаєш? У якому стані вони перебувають після зими? Які першоцвіти зустрічаються у лісі? Розкопай ґрунт навколо деяких ранньоквітучих трав’янистих рослин, і тобі стане зрозуміло, чому вони так швидко виросли і зацвіли. Кожна ранньоквітуча рослина має свою «комору» із запасом поживних речовин. Загорни ґрунт назад до рослини.

Спостерігай за тваринами. Якщо доведеться побачити перших після зими комах, зверни увагу на їхню поведінку.

Прислухайся до співу пташок, учися їх розпізнавати. Спостерігай за поведінкою птахів. Чи з’явилися перелітні птахи? Простеж за одним з птахів. Про його зовнішній вигляд, поведінку запиши у зошиті вдома.

Під час екскурсії не забувай правила поведінки у лісі.Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити