ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС

ПРИРОДА ВОСЕНИ


ВИМІРЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ

ПРАКТИЧНА РОБОТА

ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗІВ ТЕРМОМЕТРА ЗА МАЛЮНКАМИ


image66 Пригадай, яким приладом вимірюють температуру. Яку будову має термометр?

Чому відповідає одна поділка на шкалі термометра?

Як правильно розмістити термометр для вимірювання температури повітря?

Для отримання точних даних про температуру повітря термометр повинен вільно обдуватися повітрям. У будинках, квартирах термометри слід укріплювати біля того вікна, яке впродовж дня найменше нагрівається сонцем.

image67 Розглянь малюнки. На якому з них правильно встановлено термометр?Під час вимірювання температури потрібно дотримуватися таких правил:

·           Спочатку полічи, на скільки поділок від нуля піднявся чи опустився стовпчик рідини в термометрі. Це число записуй так, наприклад, 8.

·           Визнач, вище чи нижче від нуля це число. Якщо вище від нуля, то число показує «тепло». Перед ним запиши знак плюс (+). Слово градус познач маленьким кружечком праворуч від числа вгорі (+8°). Читай запис так: «плюс 8 градусів», або «8 градусів тепла».

·           Якщо число нижче від нуля, то воно показує «холод». Перед ним запиши знак мінус (-). Слово градус познач так само, як і в попередньому випадку (-8°). Читай запис так: «мінус 8 градусів», або «8 градусів морозу».

·           Зніми показники температури повітря зображених приладів.·       Поясни, чому з термометром потрібно поводитися обережно.

·       Прочитай покази термометра: -16°; +21°; -7°; 0° .

Під час вимірювання температури потрібно пам’ятати — покази термометра потрібно знімати, коли стовпчик рідини перестає рухатись — температура термометра і тіла стане однаковою.

Не допускай падіння термометрів! Будь обережний з гарячою водою!


Перевір себе

1. Які бувають термометри?

2. Що означають значки біля чисел: 0°; +16°; -4°?

3. При якій температурі буде тепліше: +12° чи -12°?

4. Розкажи, як правильно розміщувати термометр для вимірювання температури повітря.

image71 Набери з крана холодної води та виміряй її температуру.


Для допитливих

Температура тіла тварини (як і людини) може повідомити про її стан. Якщо ваш улюбленець почав дивно поводитися і у вас виникла підозра на якусь хворобу, поміряйте йому температуру. Найкраще це робити разом з дорослим за допомогою електронного термометра.


image70


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити