ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС - І.В. Гурщинська - 2012 рік

МАНДРІВКА ТРЕТЯ


ПРИРОДА НАВЕСНІ


Зустріч 45. КОЛИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ ІЗ ВИРІЮ ПЕРЕЛІТНІ ПТАХИ?


 Ти дізнаєшся про повернення із вирію перелітних птахів і їхнє весняне життя.

Пригадай! Які птахи належать до перелітних, осілих та зимуючих?

Жайворонок               Біла плиска           Дятел звичайний

Омелюх                 Білий лелека                Зяблик

Снігур                      Ластівка міська Качка широконіска

Синьокрилій Сойці кортить розповісти про те, як птахи весну зустрічають. Отож, слухай її розповідь. «Першою повідомляє про наближення весни ще посеред зими синиця. Вона, ніби нагадує омелюхам та снігурам, які зимують у наших краях, що час збиратися додому.

Одними з перших повертаються із теплих країв на батьківщину жайворонки. З’являються білі плиски, які вміють кумедно потріпувати (плескати) своїми довгенькими хвостиками.

У березні прилітають хижі птахи шуліки, яких занесено до Червоної книги України. За ними слідом — мартини, дикі качки, білі лелеки. Хоча ще холодно, але з’являються нарядні зяблики.

Наприкінці квітня прилітають ластівка, соловейко, зозуля і вивільга.

Не всі птахи прилітають водночас. Одні поспішають додому, інші вичікують, коли комах, личинок та гусені стане вдосталь для всіх.

Як тільки навесні птахи повернуться додому із вирію, вони відразу приступають готуватися до виведення пташенят. Самці прилітають навесні раніше за самок, займають гніздову території і знаходять собі пару. А потім птахи вже разом облаштовують кубельце, насиджують яйця й вигодовують пташенят».

Завдання для друга природи.

Склади розповідь про весняне життя птахів. Дізнайся, які птахи першими повертаються у твій рідний край. Що потрібно підготувати для їхньої зустрічі? Роздивись ілюстрації і склади казкову розповідь «Про що розповіли пір’їнки?».


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити