ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС - І.В. Гурщинська - 2012 рік

МАНДРІВКА ТРЕТЯ


ПРИРОДА НАВЕСНІ


Зустріч 46. ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ НАВЕСНІ ЖИТТЯ ЗВІРІВ?


Ти дізнаєшся про весняні зміни в житті звірів.

Пригадай! Які звірі взимку ведуть активний спосіб життя, а які сплять?

Прокинувся від зимового сну їжачок Хитрячок і радо розповідає про весняні турботи звірів:

— Весна — довгоочікувана пора, але й небезпечна. Бо надходить весняна повінь, виганяючи тварин із теплих нірок й інших затишних схованок. Рятуються звірі від води, де тільки можуть: на деревах, купах хмизу, острівцях. А якщо повінь не загрожує їхньому життю, то вони займаються своїми звичними турботами.

У звірів настає час для переодягання — весняного линяння. Своє зимове тепле і світле хутро, вони міняють на інше не таке густе й темніше. Білочка уже не в сіренькій, як узимку, а в яскраво-рудій новенькій «сукні». Знаменита королівська сніжно-біла шубка горностая з чорним кінчиком на хвості, набула тепер якогось неохайного бурого відтінку. А він радіє весні, бо знає буре забарвлення краще маскуватиме його, ніж біле.

Секрет від їжачка Хитрячка: горностай — дуже рідкісна тварина, він занесений до Червоної книги України.

Навесні у звірів з’являється потомство. У гнізді білки вовтузяться білченята. У потаємному лігві вовка — вовченята. Народжують малят дикі кабани, лосі, олені, козулі, видри, рисі. У дуплі куниці з’явилися куниченята. У темній, але охайній норі борсука також є поповнення. У підводних хатках бобрів — бобренята.

Дитинство у звірят — пора навчання. У глибокий яр, порослий деревами та кущами, грізна мати-веприця вивела своїх смугастих поросяток на перший урок у «лісову школу». Які ці «учні» жваві, непосидючі й допитливі! Якщо ти приступаєш до занять восени, то звірята — навесні. І вони добре знають, щоб пізнати навколишній світ, здобути собі корм і уникати небезпек, потрібно старанно вчитися. Немає у звірят вихідних, свят і канікул. Не можна згаяти жодного дня. У «лісовій школі» звірята вивчають найважливішу науку, як вижити в дикій природі.

Пам’ятка друга природи

Якщо хтось випадково в лісі натрапить на звірят, не намагайтеся забрати їх із лісу. Знайте — їхня мама поряд і пильнує за ними.

Завдання для друга природи.

Склади розповідь про навчання якогось звіра {на твій вибір) у весняній «лісовій школі».


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити