ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС - І.В. Гурщинська - 2012 рік

МАНДРІВКА ЧЕТВЕРТА


ПРИРОДА ВЛІТКУ

 

Зустріч 52. ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ ВЛІТКУ НЕЖИВА ПРИРОДА?


Ти дізнаєшся про явища природи, що відбуваються влітку.

Пригадай! Як змінювалася тривалість дня і ночі впродовж навчального року? Чи світить у віконечко сонце, коли ти тепер ідеш до школи? Коли на вулиці темнішає?

Запам’ятай!

22 червня — найдовший день і найкоротша ніч у році — сонцеворот. Бо потому тривалість дня починає зменшуватися, а тривалість ночі — збільшуватися.

Сонечко Семикрапочка пропонує. Пригадай, як змінюється нежива природа влітку.

Працюємо разом у парі

Складіть розповідь про погоду влітку.

Відгадай загадки!

• Без рук, без ніг, а стукає.

• Що без леза та без зуба розтина міцного дуба?

Спекотно. Все навколо, ніби завмерло. Душно. Парить. Та раптом на безхмарне небо насунулася чорно- синя хмара. Стало темно — хмара закрила сонце. Наближається гроза. Зненацька налетів вітер. Перша велика крапля впала на землю. А за нею друга, третя… Забарабанили одна за одною краплі дощу й стали справжньою зливою. Зненацька на небі блиснула яскрава ламана лінія — блискавка. Й відразу загуркотів грім. Несподівано замість крапель дощу на землю посипався град. Згодом злива вщухла. Хмара пішла далі. Посвітлішало. Виглянуло сонце й на небі засвітилася різнобарвна дуга-веселка.

Запам’ятай!

Гроза — це літнє природне явище з громом і блискавками. Під час грози дме сильний вітер і йде злива. Відбувається в теплу пору року, переважно влітку.

Завдання для друга природи.

Склади розповідь, як потрібно поводитися підчас грози.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити