ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС - І.В. Гурщинська - 2012 рік

МАНДРІВКА ЧЕТВЕРТА


ПРИРОДА ВЛІТКУ

 

Зустріч 53. ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ ЖИТТЯ РОСЛИН ВЛІТКУ?


Ти дізнаєшся про ознаки літа в житті рослин.

Пригадай! Які зміни відбулися у житті дерев, кущів та трав’янистих рослин навесні?

Синьокрила Сойка поцікавилася:

— Як ти дізнаєшся, що розпочалося літо? — і продовжила: — Літо настає тоді, коли починають цвісти калина і шипшина, зачервоніють голівки лугової конюшини. А на поверхні водойм з’являється ряска.

Калина           Шипшина    Лугова конюшина     Ряска

Як для мене, то кращої пори за літо немає! Ліси одягли- ся в пишне молоде листя. На деревах визріває насіння. Ось, стоїть крислатий дуб. Він — могутній і вельможний велетень — найвищий, найсильніший серед інших дерев у лісі. Цвіте дуб непомітно. Із непоказних квіток упродовж літа визрівають жолуді. До речі, жолуді з’являються тільки на тих дубах, яким понад 50 років!

Натомість, цвітіння липи — справжнє свято. Зауваж, із дерев одна лише липа цвіте влітку, а не навесні. Які гарні її жовто-білі квітки, зібрані у суцвіття! Над кожним суцвіттям виростає довгенький світло-зелений приквіток. Він, як дашок, прикриває квітки від дощу. А восени крилатий виріст перетвориться на парашут для насіння липи.

Літо щедро встеляє землю смарагдовим килимом із різнотрав’я. Зупини погляд, придивись уважно! У кожної рослини є свої таємниці. Хоча б, дзвоники. Одна квіточка у цієї рослини цвіте лише тиждень. А скільки їх на стебельці? Бутони дзвоників звернені вгору, квітки дивляться донизу — рятуються від дощу. Після цвітіння квітконіжка знову розпрямляється, щоб подалі розсипати своє насіння.

Хто не любить ромашку? А чи знаєте ви, що її справжня назва — королиця? Бо вона, як королівна серед трав’янистих рослин.

Дзвоники         Королиця          Гвоздика    Іриси-півники

Завдання для друга природи.

Доведи, що не можна зривати квітки дикорослих рослин для букетів та вінків. Придумай і розіграй розмову на цю тему між королицею та дзвоником.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити