ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС - І.В. Гурщинська - 2012 рік

МАНДРІВКА ЧЕТВЕРТА


ПРИРОДА ВЛІТКУ

 

Зустріч 55. ЧИ ВСІ ЛІСОВІ ЯГОДИ МОЖНА КУШТУВАТИ?


Ти дізнаєшся про їстівні та неїстівні лісові ягоди.

Пригадай! Які лісові рослини ти знаєш? Яку користь приносять ліси людям?

Їжачок Хитрячок познайомить тебе із лісовими ягодами:

 — Сьогодні на нас чекає незабутня подорож до лісу. Захопи із собою кошик, адже там безліч смачних ягід! Але насамперед я тебе попрошу — не куштуй усі ягоди, що зростають у лісі! Бо серед них є не лише їстівні, а й отруйні. Отже, спочатку дізнайся про їстівні ягоди.

                                                         Суниця         Малина        Чорниці       Брусниці    Ожина

Суниця лісова достигає у першій половині літа. Дозрівають червоні ягідки-сунички в лісах на сонячних галявинах та узліссях. Свіжі ягоди дуже корисні й мають лікувальні властивості. З’їси чашечку ягідок-суничок і додасться тобі здоров’я, бадьорості і сили. Малина росте попід деревами, у підліску, на вирубках, утворюючи суцільні зарості. Малина — лікарська, медоносна і харчова рослина. Чорниці достигають у другій половині літа. Дуже корисні й приємні на смак. Поряд із чорницями можна натрапити на брусницю. Її також можна вживати в їжу. Ожина сиза росте не тільки в лісах, а й у ярах, на берегах річок, у садах і парках. Вона така ж корисна, як і малина.

Пам’ятка друга природи

Їстівних ягід дедалі меншає в наших лісах. Збирай ягоди обережно, не пошкоджуючи самі рослини!

Обережно: отруйні рослини!

Вовчі ягоди смертельно отруйні! А як ваблять очі ці червоні ягоди… Проте ніколи не бери їх до рук! Навіть квіти цієї рослини можуть бути небезпечними для здоров’я. Понюхаєш рожеві, з приємним ароматом, квітки, а й отримаєш запаморочення та головний біль.

У лісах можна натрапити на отруйну рослину вороняче око чотирилисте. Плід у неї — куляста, чорно-сиза ягода, що дещо нагадує чорницю. Не намагайся покуштувати й ягоди чорної бузини. Вони — не тільки неїстівні, а й отруйні. Дуже отруйні й червоні ягідки конвалії травневої.

Серед отруйних рослин є такі, що застосовують у медицині для лікування хвороб.

Роздивись уважно, як виглядають отруйні рослини. Запам’ятай їхні назви!

                                                       Вовча ягода     Вороняче око Чорна бузина     Конвалія

Завдання для друга природи.

Уяви, що до тебе завітав друг з далекої країни. Розкажи йому, які з наших лісових ягід смачні й корисні, а які небезпечні й навіть отруйні.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити