ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС - І.В. Гурщинська - 2012 рік

МАНДРІВКА ЧЕТВЕРТА


ПРИРОДА ВЛІТКУ

 

Зустріч 57. ЯК ЖИВЕТЬСЯ ТВАРИНАМ УЛІТКУ НА ЛУКАХ ТА ВОДОЙМАХ?


Ти дізнаєшся про життя комах, птахів і звірів на луках і водоймах у літній час.

Пригадай! Які рослини зростають на луках та поблизу водойм?

Сонечко Семикрапочка наполягає:

— Серед тварин, які живуть на луках, найбільше комах. Одні з них завзято гризуть лугову траву, а другі — полюють на тих, хто «пасеться». Поміркуй! Як називають ці дві групи комах? До якої групи комах належить жук-гнойовик?

Жук-гнойовик            Перламутрівка              Жук-листоїд

Синьокрила Сойка стверджує:

— Якщо комах багато, то і птахам є чим поживитися. Перелітають із місця на місце жовті плиски — родичі білої плиски, з якою ти вже познайомився навесні. Бігають серед трави деркачі, тому їх побачити важко. А літають вони неохоче.

На луках дедалі рідше можна побачити лелеку чорного. Тому його занесено до Червоної книги України.

Їжачок Хитрячок додає:

Із звірів на луках можна натрапити на зайця-русака і лисицю — одвічних ворогів. Та по купкам землі довідатися, що під землею риє свої тунелі підсліпуватий кріт.

Дуже вже мені хочеться швидше підійти до берега річки. Багато тут різних тварин живе і у воді, і на березі.

Карасик Золотенко показує багатства підводного світу:

— Я не такий красномовний як мої друзі, то роздивися краще на фотографіях, які риби, водяні комахи та інші тварини живуть у прісних водоймах.

Працюємо разом у групі

Роздивіться фотографії і упізнайте тварин. Складіть розповідь про життя мешканців прісних водойм.Завдання для друга природи.

Доведи, що комахи, риби, птахи і звірі, які живуть у водоймі та поблизу неї, взаємопов’язані між собою. Склади коротеньку казку про підводне царство та його водяних мешканців.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити