ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС - І.В. Гурщинська - 2012 рік

ГОТУЄМОСЬ ДО МАДРІВОК ПОРАМИ РОКУ


ПРИРОДА I ПОГОДА


Зустріч 6. ЯК СПОСТЕРІГАТИ ЗА ПОЛУДНЕВИМ РОЗТАШУВАННЯМ СОНЦЯ?


УРОК-ЕКСКУРСІЯ

Ти дізнаєшся, як спостерігати за змінами полудневої висоти Сонця; що таке гномон і як його можна використовувати; навчишся визначати сторони горизонту у сонячну погоду.

Запам’ятай!

Полуднева висота Сонця — це найвища точка на небі, у якій Сонце розташовується опівдні (о 12 годині дня). Визначення розташування Сонця на небосхилі проводять за допомогою гномона. Гномон — це жердина (стрижень або кілочок) для вимірювання довжини тіні.

Пам’ятка друга природи Не переплутай гномона зі гномом!

Практична робота

Встановлення гномона та вимірювання довжини його тіні

Проводиться в сонячний день о 12 годині на відкритій місцевості.

Обладнання: гномон і лінійка для вимірювання довжини тіні.

Спостерігай: щовище розташовується Сонце на небі опівдні, тим більше тепла і світла потрапляє на Землю і тим коротшою стає тінь від гномона. Щонижче розташовується Сонце на небі опівдні, тим менше тепла і світла потрапляє на Землю і тим довшою стає тінь від гномона.,

Пам’ятка друга природи

Вимірюй довжину тіні від гномона впродовж навчального року:

• 20-23 вересня, коли тривалість дня дорівнює тривалості ночі • 20-23 грудня, коли найкоротші дні в році; • 20-23 березня, коли тривалість дня дорівнює тривалості ночі; * 20-23 червня (під час канікул), коли найдовші дні в році.

Завдання для друга природи.

Доведи, що від розташування Сонця залежить зміна пір року.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити