ПРИРОДОЗНАВСТВО 4 КЛАС - Ірина Жиркова - 2015

ПРИРОДА МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ


§ 31. НАЙБІЛЬШІ КРАЇНИ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ ДІЯЛЬНІСТЬ ЛЮДЕЙ ТА ОХОРОНА ПРИРОДИ


- Де розташована Північна Америка?

Північна Америка — третій за площею та кількістю населення материк планети.

У Північній Америці розташовані 23 країни. Значна частина території материка належить двом великим країнам. Це — Канада (столиця — місто Оттава) та Сполучені Штати Америки (США) зі столицею в місті Вашингтоні (мал. 95).

Мал. 95. Столиця США — місто Вашингтон

- Які природні умови в Північній Америці? Які природні багатства є в Північній Америці?

Природні умови в Північній Америці різноманітні. Тут є великі лісові масиви, великі річки та озера, родючі ґрунти. Є території як із суворим холодним кліматом, так і з теплою погодою впродовж усього року.

Північна Америка багата на різноманітні корисні копалини.

Тут на металургійних комбінатах виплавляють сталь, мідь, алюміній та інші метали. Країни материка є одними з найбільших світових виробників продукції машинобудування: автомобілів, літаків, кораблів, ракетно-космічної техніки, електронного обладнання, комп’ютерної техніки, побутових приладів (мал. 96).

На нафтопереробних та хімічних підприємствах виробляють пластмаси, нафтопродукти, мінеральні добрива (мал. 97).

Мал. 96. Виробництво літаків

Мал. 97. Нафтопереробний завод

Там, де є ліси, розвинуті деревообробна промисловість, виробництво будівельних матеріалів, меблів, паперу.

У країнах Північної Америки вирощують великі врожаї кукурудзи, пшениці, рису, картоплі, бавовнику, фруктів і овочів (мал. 98).

Населення займається розведенням корів, свиней, свійських птахів. Зерно, молоко, м’ясо переробляють на підприємствах харчової промисловості. В океанах виловлюють рибу.

У результаті господарської діяльності людини відбувається негативний вплив на природу: зменшення зайнятих лісами площ, забруднення довкілля, зниження родючості ґрунтів, зменшення кількості рослин і тварин.

Мал. 98. Збирання бавовнику

З метою збереження природи в Північній Америці створено багато природоохоронних територій.

У національному парку «Секвоя», розташованому на території США, під охороною перебувають ліси секвої — одного з найвищих і найтовщих дерев на Землі (мал. 99).

У Канаді розташовано національний парк «Райдінг-Маунтен». У ньому на територіях, покритих лісами і преріями, живуть бізони, північні олені, лосі, американські чорні ведмеді, бобри, багато видів птахів (мал. 100).

Мал. 99. Секвої в національному парку «Секвоя»

Мал. 100. Бізони в національному парку «Райдінг-Маунтен»

Північна Америка — третій за площею і кількістю населення материк на планети На ньому розташовані 23 країни світу, з яких найбільшу територію займають Канада і США. Північна Америка — материк із розвинутими промисловістю та сільським господарством.

- 1. Які великі країни розташовані в Північній Америці? Назвіть їхні столиці. 2. Які природні багатства є на материку? 3. Які промислові підприємства є в Північній Америці? Що на них виробляють? 4. Які культурні рослини вирощують у Північній Америці? Яких свійських тварин там розводять? 5. Як господарська діяльність людини вплинула на природу Північної Америки? 6. Яких заходів уживають з метою охорони природи Північної Америки?


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити