ПРИРОДОЗНАВСТВО 4 КЛАС - Ірина Жиркова - 2015

ПРИРОДА УКРАЇНИ


§ 59. ЗАПОВІДНІ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА ПРИРОДИ В КРИМСЬКИХ ГОРАХ


Що таке заповідник? З якою метою його створюють?

Кримські гори зазнають значного негативного впливу від туристичної діяльності людини, особливо влітку. Великої шкоди кримським лісам завдають пожежі, які виникають у спекотну погоду. Зараз вирубування лісів на схилах гір майже повністю заборонено.

-      Знайдіть на карті природних зон України (мал. 160) заповідники Кримських гір, прочитайте їхні назви.

У Кримських горах з метою охорони і збереження природи створено 4 природні заповідники: Кримський, Ялтинський гірсько-лісовий, «Мис Мартьян» і Карадазький.

Заповідники в Кримських горах створено з метою охорони лісів, у яких ростуть дуб, бук, сосна кримська та велика кількість рідкісних рослин, занесених до Червоної книги України.

Заповідники «Мис Мартьян» і Карадазький розташовані на березі Чорного моря, до якого опускаються схили Кримських гір (мал. 206).

Мал. 206. Краєвид заповідника «Мис Мартьян»

Кримський та Ялтинський гірсько-лісовий заповідники розташовані на схилах гір, укритих лісами.

На території заповідників у Кримських горах росте понад 2000 видів рослин та водиться 5000 видів тварин, серед яких багато рідкісних, які більше ніде в Україні не трапляються.

- Розгляньте рідкісні рослини Кримських гір, прочитайте їхні назви (мал. 207).

Ялівець високий                Суничне дерево                Тис   ягідний

Булатка                                Фісташка                         Дзвінка

довголиста                           туполиста                      кримська

Мал. 207. Рослини, занесені до Червоної книги України

- Розгляньте рідкісних тварин Кримських гір, прочитайте їхні назви (мал. 208).

                                                     Турун кримський           Підковоніс малий            Сип білоголовий

Мал. 208. Тварини, занесені до Червоної книги України

На території Кримських гір створено 4 природні заповідники. У них охороняють рослинний і тваринний світ, багато представників якого є рідкісними, занесеними до Червоної книги України.

- 1. Якої шкоди природі Кримських гір завдає діяльність людини? 2. Яких заходів уживають для збереження природних багатств Кримських гір? 3. Скільки заповідників є в Кримських горах? З якою метою їх створено? 4. Які рослини і яких тварин охороняють у заповідниках Кримських гір?

-   Що можна зробити для збереження природи у вашому краї?

Природа рідного краю — де те середовище, в якому ми живемо. Запропонуйте заходи, які допоможуть зберегти й примножити природу рідного краю. Який внесок можуть зробити в охорону природи рідного краю дорослі, а який — діти? Що ви робите для охорони природи свого рідного краю? Підготуйте про де коротку розповідь.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити