Підручник Природознавство 5 клас - Т.В. Коршевнюк - Генеза 2018 рік

Шановна п'ятикласнице! Шановний п'ятикласнику!

Цей підручник допоможе тобі розширити знання про природу. Ти дізнаєшся, наскільки різноманітні тіла і явища природи на нашій планеті й у Всесвіті, як їх можна вивчати, від чого необхідно захищати Землю та її мешканців. Вивчаючи природознавство, ти зануришся у світ дослідництва. Адже виконуватимеш спостереження й досліди, пояснюватимеш їх результати, робитимеш висновки. Кожен крок у вивченні природи наближатиме тебе до розуміння її загадок і готуватиме до вивчення біології, фізики, хімії, географії, екології в наступних класах.

Підручник поділено на розділи і теми, зміст яких розкрито в параграфах. Після основного тексту параграфа є такі рубрики: «Підсумки», «Сторінка природодослідника», «Сторінка ерудита», «Запитання. Завдання». Навіщо потрібна кожна з них?

Підсумки

Ця рубрика підсумовує основний матеріал параграфа, виділяє головне в його змісті.

Сторінка природодослідника

Ця рубрика дасть тобі змогу самостійно зробити природничі відкриття і відчути себе природодослідником. Можливо, дослідження природи так тебе захоплять, що стануть улюбленою справою всього життя.

Сторінка ерудита

Ця рубрика стане в пригоді тим, хто не обмежиться вивченням тексту параграфів і захоче знати більше. Ерудиція означає «ученість». Ерудитами називають людей, які мають глибокі всебічні знання з різних наук.

Попрацюйте в групах

Допоможуть дорослі

Завдяки таким рубрикам ти збагнеш, що безмежний світ природи легше вивчати й оберігати не поодинці, а спільно з однокласниками і рідними.

Щоб зосередити твою увагу на основних термінах і поняттях, у тексті параграфів їх виділено особливим шрифтом.

У підручнику багато ілюстрацій. їхнє призначення - надавати тобі додаткову інформацію, розвивати спостережливість і естетичні смаки, знайомити з тілами природи, небесними тілами тощо.

У цьому навчальному році тобі доведеться об'єднуватися з однокласниками в групи для роботи над навчальними проектами. Щоб зрозуміти, як працювати в групі, потрібно уважно слухати пояснення вчителя. А збагнути сутність проектів допоможе рубрика Навчальний проект.

Ознайомся з пам'яткою «Як працювати над навчальним проектом у групі». У ній містяться поради щодо виконання навчального проекту.

Як працювати над навчальним проектом у групі

1. Уважно прочитайте мету проекту.

2. Обговоріть з учасниками групи, як її досягти. Для цього визначте, які завдання необхідно виконати.

3. Запишіть завдання по порядку - це ваш план роботи над проектом.

4. Поміркуйте, що вам знадобиться для виконання завдань (наприклад, яке обладнання, матеріали), як краще представити результати вашої роботи (наприклад, фотоальбом, стенд, презентація, малюнок, таблиця).

5. Розподіліть завдання між членами групи, визначте терміни їх виконання.

6. Після того як кожний учасник групи виконає доручене йому завдання, обговоріть їх у групі. Проаналізуйте зібрані дані, приберіть зайві або доповніть у разі потреби.

7. Оформіть результати виконання проекту, підготуйтесь до їх представлення.

8. Презентуйте проект учням інших груп або інших класів.

9. Оцініть, наскільки успішною була робота над проектом групи в цілому і особисто кожного учасника.

Якщо під час роботи над проектом у вас виникнуть труднощі, звертайтеся по допомогу до вчителя.

Бажаємо успіхів! Автори


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.