ПРИРОДОЗНАВСТВО 6 КЛАС

Тема 4 БІОСФЕРА — НАЙБІЛЬША ЖИВА СИСТЕМА

 

§ 30. ВИВЧАЄМО БІОСФЕРУ

 

Урок серед природи

Мета уроку: спостереження різноманітності екосистем та рослинного і тваринного світу в екосистемах.

Прилади і матеріали: лінійка або сантиметрова стрічка, бінокль, лупа, зошит, ручка.

Хід уроку

1.   Розташуйтеся у визначеному вчителем місці на екологічній стежці чи в довкіллі. Охарактеризуйте стан природних і штучних екосистем, порівняйте його зі станом, що спостерігався на попередньому уроці серед природи.

2.   Оберіть одну з природних екосистем (узлісся, берег водойми тощо). Виділіть ділянку на місцевості 1—2 м2. Підрахуйте кількість видів рослин на ній. Скільки видів комах спостерігається на ділянці?

Спробуйте охарактеризувати взаємозв’язок між рослинами і комахами. Повторіть дослідження на ділянці в іншій екосистемі. Порівняйте чисельність тварин і рослин на одній і тій площі в різних екосистемах.

3.   Підрахуйте і за допомогою вчителя спробуйте визначити види птахів, що зустрічаються на маршруті довжиною не менше ніж 1 кілометр. Виберіть смугу, вздовж якої будете вести спостереження. Приблизно підрахуйте кількість птахів на площі, яку ви спостерігаєте; визначте, скільки птахів припадає на одиницю площі.

4.   Зробіть прогнози на літо за допомогою народних прикмет.

У біосфері необхідні всі живі системи. Намагайся не порушувати зв’язків між ними — сприяй збереженню біосфери!

 





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити