Підручник Філософія 11 клас - Кремень В. Г. - Грамота 2012 рік

Тема 2. ЛЮДИНА ТА ЇЇ БУТТЯ У СВІТІ

У житті немає іншого смислу, окрім того, який людина сама надає, розкриваючи свої сили, живучи творчо й продуктивно.

Е. Фромм

У людини не може бути іншої мети, як бути справжньою людиною.

Л. Шефер

Проблема людини — одна з основних у світовій філософії. Що ж таке людина? У чому полягає її природа? Якими б питаннями не був зайнятий людський розум, усі його міркування завжди супроводжуються прихованою думкою про їх зв’язок із людиною, її внутрішньою сутністю або її потребами. Якщо вилучити з усього розмаїття людської діяльності її орієнтацію на людину, то зникає й мета будь-якої діяльності, її імпульсивні стимули.

Силу суспільства, що розвивається, становить людина — у творчості, праці, боротьбі за свої ідеали. Сутність людини як суб’єкта всіх видів діяльності — економічної, соціальної, політичної, культурно-духовної — виявляється завдяки взаємодії як з іншими суб’єктами, так і з власним середовищем проживання — суспільством. Вона досліджується в системі: людина-світ, людина-суспільство, люди- на-людина. У соціально-культурному існуванні відбувається процес формування і становлення людської особистості — її свободи, духовності, відносної автономності від суспільства, вибір мети життєдіяльності, світоглядних орієнтацій.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити