Підручник Філософія 11 клас - Кремень В. Г. - Грамота 2012 рік

Тема 6. ФІЛОСОФІЯ ЕКОНОМІКИ

В людині є таке злиття самої людини й економічного середовища, що неможливо відокремити економічне життя від життя морального; неможливо розділити існування людства на дві частини, відокремити в ньому ідеальне життя від життя економічного.

Ж. Жорес

Економічне мислення — це спосіб, завдяки якому існує знання з економіки.

Л. Тутов

Спосіб життя людини реалізується через діяльність, виробництво, розподіл, обмін, споживання. Для всебічного розуміння сутності суспільного буття людини необхідним стає аналіз економічної сфери життя з філософської точки зору. Економічна діяльність — не лише умова існування суспільства, а й соціокультурна необхідність. Без економіки неможлива взаємодія між людиною і середовищем, неможливий соціальний розвиток. Суспільство не може існувати без виробництва речей та їх споживання. Через це економічна сфера життєдіяльності є однією з найважливіших передумов людського існування в його повноті й усебічності. Економічна діяльність характеризується не лише виробництвом матеріальних благ. Вона відтворює духовно-культурний світ людини, а також формує, розвиває її саму. Сутність цих явищ і процесів осягається за допомогою філософії економіки. Що вона собою являє?


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити