Підручник Філософія 11 клас - Кремень В. Г. - Грамота 2012 рік

Тема 9.ФІЛОСОФІЯ ОСВІТИ

Якщо хочемо виміряти небо, землю і моря, повинні насамперед виміряти себе.

Г. Сковорода

Допоки йде процес становлення громадянського суспільства і формування загальнонаціональної культури, школа, освіта залишається головним каталізатором цього процесу.

В. Межуев

Світова цивілізація переживає радикальні зміни в багатьох фундаментальних цінностях. Вони безпосередньо відображаються на розумінні мети й характері освіти, яка нині є головним і універсальним каналом історичної трансляції соціокультурних і духовних смислів буття людини. Для розуміння того, що і чому так відбувається у світі, потрібно багато знати. Звідси — актуальність проблеми освіти, яка тепер відіграє першочергову роль у нашому житті. У новій соціально-економічній і культурній ситуації, у якій нині живе українське суспільство, виникає ряд світоглядних, методологічних питань стосовно сфери освіти, котрих раніше не існувало, їх вирішення унеможливлює предмет «філософія освіти». Вона дасть змогу перейти до «суспільства знань», у якому має жити сучасна людина. Які ж головні напрями концепту освіти?


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити