Фізика 7 клас

Розділ 1. ПОЧИНАЄМО ВИВЧЕННЯ ФІЗИКИ

 

§6. ЯК ФІЗИКА ЗМІНЮЄ СВІТ


2. НОВІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ

 

Ви ввімкнули світло, і лампи в люстрі засвітилися начебто «самі собою». Але для того, щоб неначе від помаху руки чарівника кімната в одну мить залилася світлом, цілодобово працюють величезні електростанції — головні сучасні джерела енергії.

Зайшовши на кухню, ви ввімкнули електрочайник — знову електрика! Адже в сучасній квартирі є ще й електричні пральна машина, фен, мікрохвильова піч тощо (рис. 6.4). Причому в більшості сучасних побутових приладів використано фізичні відкриття, зроблені вже у 20-му столітті.

Електрика рухає потяги метро та залізниць, трамваї, тролейбуси та ескалатори. В обладнанні сучасних автомобілів також широко використовують електрику.

Електрика стала основою всієї сучасної техніки — без неї неможливо уявити сучасне виробництво.

Виробляють та передають електроенергію, використовуючи відкриті Фарадеєм, Максвеллом та іншими вченими закони електрики та магнетизму.

Джерелами електричної енергії є електростанції. Більшість електростанцій сьогодні — теплові. На таких електростанціях теплові двигуни (переважно це парові турбіни) перетворюють внутрішню енергію палива в механічну енергію, яку потім генератори електричного струму перетворюють у електричну енергію. Крім того, у різних країнах (зокрема, і в нашій) є багато гідроелектростанцій, про які ми вже розповідали.

З кожним роком дедалі більше електроенергії виробляють атомні електростанції, дія яких ґрунтується на законах ядерної фізики, відкритих у 20-му столітті вченими різних країн. Першу таку електростанцію було побудовано в середині 20-го століття.

 


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити